Uluslararası İşletmecilik Ve Ticaret Bölümü Ne İş Yapar? Taban Puanları 2022


Uluslararası İşletme ve Ticaret Nedir?

Ülkeler arası ticaret sayısının her geçen gün artması, Uluslararası İşletme ve Ticaret bölümünün oluşmasında önemli bir faktördür.

Uluslararası İşletme ve Ticaret Bölümünün amacı, uluslararası piyasalar ve ticaret hakkında bilgi sahibi olacak, ekonomi ve finans sektörüne fayda sağlayabilecek ve katkı sağlayabilecek kişiler yetiştirmektir.

Disiplinli, lider, sorumlu, iletişim becerileri yüksek, takım çalışmasına uygun ve ileri sosyal beceriler, Uluslararası İşletme ve Ticaret Bölümü’nü seçmeyi düşünen öğrencilerde aranan özelliklerden bazılarıdır.

Uluslararası İşletme ve Ticaret Departmanında kaç yıllık eğitim?

Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret bölümünde 4 yıllık lisans eğitimi verilmektedir. Öğrencilerin mezun olabilmeleri için 240 AKTS’lik haklarını doldurmaları ve üniversitelerinin mezuniyet şartlarını yerine getirmeleri gerekmektedir.

Uluslararası İşletme ve Ticaret Bölümünün Dersleri Neler?

Uluslararası İşletme ve Ticaret Bölümü öğrencileri, eğitimleri boyunca birçok sayısal, işletme, pazarlama ve iktisat dersi ile karşılaşacaklar ve bu derslerden başarılı olmaları istenecektir.

Tercih listesinde Uluslararası İşletme ve Ticaret bölümü bulunan aday öğrenciler için;

  • İşletme Yönetiminin İlkeleri
  • Organizasyon ve Yönetim
  • İş finansı
  • Uluslararası Pazarlama Yönetimi
  • Ekonomik çevre
  • Dış Ticaret Finansmanı
  • Maliyet ve Yönetim Muhasebesi
  • Küresel Pazar Analizi
  • Uluslararası Ekonominin Temel İlkeleri
  • İletişim yetenekleri

Çoğu dersin özellikle 4 yıl boyunca başarılı olması gerekecektir. Bu dersleri başarıyla tamamlamaları halinde “Uluslararası İşletme ve Ticaret Lisans Diploması” alacaklardır.

Uluslararası İşletme ve Ticaret Bölümü Mezunu Ne Yapar?

Uluslararası İşletme ve Ticaret Bölümünden mezun olan kişiler çalıştıkları kurumda ekonomi, finans, muhasebe, insan kaynakları ve orta düzey yönetim alanlarında çalışmaktadırlar.

En Popüler:  Bilgi Güvenliği Teknolojileri Bölümü Ne İş Yapar? Taban Puanları 2022

Uluslararası İşletme ve Ticaret Bölümü Mezunu İçin İş İmkanları Neler?

Uluslararası İşletme ve Ticaret bölümü mezunları, kamu veya özel sektörde yer bulabilirler. Uluslararası İşletme ve Ticaret mezunları daha çok Finans Şirketleri, Lojistik Firmaları, İhracat-İthalat Şirketlerinde çalışmayı tercih etmektedir.

Kamu Personeli Seçme Sınavından yani diğer ismiyle KPSS’den alınan puan, devlet kurumlarındaki iş olanaklarından yararlanmak için belirleyici olacaktır.

Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret Bölümü Taban Puanları 2022

Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret Bölümü 2022 taban puanlarına buradan ulaşabilirsiniz. Bu puanlar 18.12.2021 tarihinde ve saat 02:50:17’de güncellenmiştir. Burada verilen puanlar ve sıralamalar bu sene yerleşen adaylara aittir. Bu bilgiler ÖSYM-YÖK tarafından yayınlanmış olan en güncel puanlar ve sıralamalardır.

Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret Bölümü Atama Durumu ve Puanları

Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret Bölümü bölümünün ataması hakkında şuan bir bilgimiz yok. Aşağıdaki yorumlar kısmında iş ilanları ve atama durumu hakkındaki bilgilerini diğer okuyucularımızla paylaşabilir ve tartışabilirsiniz.

Dipnot: Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret Bölümü mezunlarının ne kadar kazandığını merak ediyorsanız güncel maaşlarını görmek için sitemizin arama kısmını kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu