Uçak Gövde Motor Bölümü Ne İş Yapar? Taban Puanları 2021


Uçak Gövde Motor Bakım Bölümü Nedir?

Uçak Gövdesi Motor Bakım departmanı başlangıçta 2 yıllık eğitim vermiş, 2014 yılında eğitim süresi 4 yıllık eğitime dönüştürülmüştür. Havacılık sektöründe önemli bir yere sahip olan Uçak Gövde Motor Bakım departmanı, havacılık sektörü için donanımlı ve yetkin bireyler yetiştirmektedir.

Uçak Gövde Motor Bakım bölümünün amacı, havacılık sektöründe lisans eğitiminde aldıkları eğitimi en faydalı ve etkili şekilde kullanabilen, işinde uzman olacak ve sektörde fark yaratacak kişiler yetiştirmektir. bilimsel eğitim.

Havacılık sektörüne ilgi, disiplinli, sorumlu, fizik ve matematiğe ilgi, Uçak Gövdesi Motor Bakım bölümünü seçmeyi düşünen aday öğrencilerin temel nitelikleri arasındadır.

Uçak Gövde Motor Bakım Departmanının Eğitim Süresi Kaç Yıl?

Gövde Motor Bakım bölümünde 4 yıllık lisans eğitimi verilmektedir. Öğrencilerin mezun olabilmeleri için 240 AKTS haklarını doldurmaları gerekmektedir.

Uçak Gövde Motor Bakım Bölümünün Kursları Nelerdir?

Uçak Uçak Motor Bakım bölümü öğrencileri, 4 yıllık eğitim hayatları boyunca ileri matematik ve ileri fizik içeren birçok dersle karşılaşacaklar.

Tercih listesinde Uçak Gövde Motor Bakımı bölümü bulunan aday öğrenciler için;

  • Teknik Çizim ve Standartlar
  • Dalgalar ve Optik
  • Sivil Havacılığa Giriş
  • Uçak Bakım Terminolojisi
  • Diferansiyel denklemler
  • Uçak Malzeme Bilgisi
  • Uçak Aerodinamiği
  • Gaz Türbinli Motor Teorisi
  • Elektrik Makinaları Laboratuvarı
  • Hasarsız Kontrol Yöntemleri

Özellikle 4 yıl süreyle derslerin çoğundan sorumlu olacaklar. Bu dersleri başarıyla tamamlamaları durumunda “Uçak Gövde Motor Bakım Lisans Diploması” alacaklardır. Diplomasını alanlara “Uçak Teknisyeni” unvanı verilir.

Uçak Gövde Motor Bakım Bölümü Mezunu Ne Yapar?

Bölümden mezun olan Uçak Teknisyenlerinin havacılık sektöründe uçak bakım, onarım, muayene ve Ar-Ge çalışmaları gibi birçok görevi bulunmaktadır.

Uçak Gövde Motor Bölümü Taban Puanları 2021

Uçak Gövde Motor Bölümü 2021 taban puanlarına buradan ulaşabilirsiniz. Bu puanlar 18.03.2021 tarihinde ve saat 01:37:37’de güncellenmiştir. Burada verilen puanlar ve sıralamalar bu sene yerleşen adaylara aittir. Bu bilgiler ÖSYM-YÖK tarafından yayınlanmış olan en güncel puanlar ve sıralamalardır.

Uçak Gövde Motor Bölümü Atama Durumu ve Puanları

Uçak Gövde Motor Bölümü bölümünün ataması hakkında şuan bir bilgimiz yok. Aşağıdaki yorumlar kısmında iş ilanları ve atama durumu hakkındaki bilgilerini diğer okuyucularımızla paylaşabilir ve tartışabilirsiniz.

Dipnot: Uçak Gövde Motor Bölümü mezunlarının ne kadar kazandığını merak ediyorsanız güncel maaşlarını görmek için sitemizin arama kısmını kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu