Sağlık Turizmi İşletmeciliği Bölümü Ne İş Yapar? Taban Puanları 2023


Sağlık Turizmi İşletmeciliği Daire Başkanlığı Nedir?

Sağlık Turizmi İşletmeciliği bir önlisans programı olup, bölümün amacı hastalarına en iyi hizmeti verecek bireyleri profesyonel yaşamlarında en iyi sağlık ve konaklama olanaklarını değerlendirerek yetiştirmek ve sektöre kazandırmaktır.

Sağlık Turizmi Bölümü’nü tercih etmeyi düşünen öğrencilerin sağlık sektörüne disiplinli, sorumlu, ilgili ve meraklı olması temel niteliklerden biridir.

Sağlık Turizmi İşletmeciliği Bölümünün eğitim süresi ne kadardır?

Sağlık Turizmi İşletmeciliği bölümünde 2 yıllık eğitim verilmektedir. Öğrencilerin mezun olabilmeleri için 120 AKTS’lik haklarını tamamlamaları ve üniversitelerinin mezuniyet koşullarını yerine getirmeleri gerekmektedir.

Sağlık Turizmi İşletmeciliği Bölümünün Dersleri Neler?

Sağlık Turizmi İşletmeciliği Bölümü öğrencileri 4 dönemlik eğitim hayatları boyunca ekonomi, pazarlama, işletme ve sağlıkla ilgili daha birçok dersle karşılaşacaklar.

Tercih listesinde Sağlık Turizmi İşletmeciliği bölümü bulunan aday öğrenciler için;

  • Sağlık Turizmi Ekonomisi
  • Sağlık Kurumları Yönetimi
  • Sağlık Turizmi Pazarlaması
  • Tıbbi Terminoloji
  • Sağlık Turizmi İşletmeciliği
  • Sağlık Bilgi Sistemleri
  • Sağlık Kurumlarında İnsan Kaynakları Yönetimi
  • Sağlık Kurumlarında Finansal Yönetim
  • Toplam Kalite Yönetimi
  • Performans ve Ücret Yönetimi

Kursların çoğundan özellikle 2 yıl sorumlu olacaklar. Bu kursları başarıyla tamamlamaları durumunda “Sağlık Turizmi İşletmeciliği Önlisans Diploması” alacaklardır.

Sağlık Turizmi İşletmeciliği öğrencilerinin DGS sınavı ile geçebilecekleri bölüm listede yer almamaktadır.

Sağlık Turizmi İşletmeciliği Bölümü Mezunu Ne Yapar?

Sağlık Turizmi İşletme Bölümü mezunu bireyler, bulundukları işletmenin gelir ve giderlerinin hesaplanması, çalışanların düzenlenmesi, kurumda çalışacak personelin sayı ve özelliklerinin belirlenmesi gibi pek çok önemli görevleri vardır.

En Popüler:  Çocuk Gelişimi Bölümü Ne İş Yapar? Taban Puanları 2023

Sağlık Turizmi İşletmeciliği Mezunu İçin İş İmkanları Neler?

Sağlık Turizmi Bölümü mezunlarının çalışmayı tercih ettikleri başlıca yerler; kaplıcalar, termal oteller ve hastanelerin sağlık turizmi birimleridir.

Sağlık Turizmi İşletmeciliği Bölümü Taban Puanları 2023

Sağlık Turizmi İşletmeciliği Bölümü 2023 taban puanlarına buradan ulaşabilirsiniz. Bu puanlar 18.12.2022 tarihinde ve saat 02:04:31’de güncellenmiştir. Burada verilen puanlar ve sıralamalar bu sene yerleşen adaylara aittir. Bu bilgiler ÖSYM-YÖK tarafından yayınlanmış olan en güncel puanlar ve sıralamalardır.

Sağlık Turizmi İşletmeciliği Bölümü Atama Durumu ve Puanları

Sağlık Turizmi İşletmeciliği Bölümü bölümünün ataması hakkında şuan bir bilgimiz yok. Aşağıdaki yorumlar kısmında iş ilanları ve atama durumu hakkındaki bilgilerini diğer okuyucularımızla paylaşabilir ve tartışabilirsiniz.

Dipnot: Sağlık Turizmi İşletmeciliği Bölümü mezunlarının ne kadar kazandığını merak ediyorsanız güncel maaşlarını görmek için sitemizin arama kısmını kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu