Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğretmenliği Bölümü Ne İş Yapar? Taban Puanları 2024


Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğretimi Nedir?

Günümüz eğitim hayatında her okulda rehber öğretmenler bulunmakta ve rehber öğretmenler öğrenciler için mevcut sorunları gidermeye ve iyileştirmeye çalışmaktadır.

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğretmenliği Bölümü bir lisans programı olup, bölümün amacı öğrencilerin gelecek yaşamlarında karşılaşacakları sorunlarını en etkili ve verimli şekilde çözebilecek öğrenciler yetiştirmektir. aldıkları bilimsel dersleri ve eğitime fayda sağlamak için.

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğretimi, seçmeyi, öğrenmeyi ve öğretmeyi seven, öğrencilerin sorunlarıyla ilgilenen, öğretme arzusu olan, disiplinli, öğrencilerle iletişim kurabilen ve öğrencilerle iletişim kurabilen, bölümün temel özelliklerinden biridir. sorumluluğu var.

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğretmenliği Bölümünde Eğitim Süresi Kaç Yıl?

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğretmenliği bölümünde 4 yıllık eğitim verilmektedir. Öğrencilerin mezun olabilmeleri için 240 AKTS’lik haklarını doldurmaları ve üniversitelerinin mezuniyet şartlarını yerine getirmeleri gerekmektedir.

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğretmenliği Bölümünün Dersleri Neler?

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğretmenliği Bölümü öğrencileri, 4 yıllık eğitim hayatlarında öğrenci psikolojisi ve gelişimi hakkında bilgi edinebilecekleri pek çok dersle karşılaşacaklar.

Tercih listelerinde Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğretimi bölümü olan aday öğrenciler için;

  • Gelişim Psikolojisi
  • Öğrenme Psikolojisi
  • Öğretim İlkeleri ve Yöntemleri
  • Okullarda Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık
  • Fizyolojik Psikoloji
  • Eğitim Felsefesi
  • Eğitimde Araştırma Yöntemleri
  • Kişilik Kuramları
  • Karakter ve Değer Eğitimi
  • Davranışsal bozukluklar
En Popüler:  Bankacılık ve Finans Bölümü Ne İş Yapar? Taban Puanları 2024

Özellikle 4 yıl süreyle derslerin çoğundan sorumlu olacaklar. Bu dersleri başarıyla tamamlamaları halinde “Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğretmenliği Lisans Diploması” alacaklardır. Diplomasını alan mezunlara “Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğretmeni” unvanı verilir.

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğretmenliği Bölümü Mezunu Ne Yapar?

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğretmenliği Bölümü mezunları, ileride çalışacakları kurumlarda öğrencilere yol göstermek, sorunlarına çözüm üretmek ve kişisel gelişimlerini desteklemek temel görevleri arasındadır.

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğretmenliği Bölümü Mezunu İçin İş İmkanları Neler?

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Eğitimi mezunlarının çalışmayı tercih ettikleri başlıca yerler devlet veya özel eğitim kurumlarıdır.

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları 2024

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğretmenliği Bölümü 2024 taban puanlarına buradan ulaşabilirsiniz. Bu puanlar 18.12.2022 tarihinde ve saat 02:27:01’de güncellenmiştir. Burada verilen puanlar ve sıralamalar bu sene yerleşen adaylara aittir. Bu bilgiler ÖSYM-YÖK tarafından yayınlanmış olan en güncel puanlar ve sıralamalardır.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Kont. Taban Puan Sıralama Ücret
Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi (Bakü) (Yabancı) Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğretmenliği (Ücretli) EA 5 Yerleşme Olmadı ₺12.055

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğretmenliği Bölümü Atama Durumu ve Puanları

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğretmenliği Bölümü bölümünün ataması hakkında şuan bir bilgimiz yok. Aşağıdaki yorumlar kısmında iş ilanları ve atama durumu hakkındaki bilgilerini diğer okuyucularımızla paylaşabilir ve tartışabilirsiniz.

Dipnot: Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğretmenliği Bölümü mezunlarının ne kadar kazandığını merak ediyorsanız güncel maaşlarını görmek için sitemizin arama kısmını kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu