Peyzaj Mimarisi ve Kentsel Tasarım Bölümü Ne İş Yapar? Taban Puanları 2023


Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı Nedir?

Her geçen gün gelişmeye ve büyümeye devam eden şehirlerimiz için Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı çok önemlidir.

Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı Bölümü bir lisans programı olup, bölümün amacı gelecekteki mesleki yaşamlarında en son teknolojileri kullanarak teknik çizim yapabilen kişiler yetiştirmek ve bunları tamamlamaları için yetiştirerek sektöre kazandırmaktır. standartlara uygun çalışmak.

Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı Bölümü’nü tercih etmek isteyen öğrenciler, disiplinli, sorumlu, iletişimde güçlü, mimariye ilgi ve meraklı olmak için aranan temel nitelikler arasındadır.

Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı Bölümünde Eğitim Kaç Yıl?

Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı Bölümünde 4 yıllık eğitim verilmektedir. Öğrencilerin mezun olabilmeleri için 240 AKTS’lik haklarını doldurmaları ve üniversitelerinin mezuniyet şartlarını yerine getirmeleri gerekmektedir.

Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı Bölümünün Dersleri Neler?

Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı Bölümü öğrencileri, 4 dönemlik eğitim hayatları boyunca tasarım, teknik resim ve mimarlık konularında birçok dersle karşılaşacaklar. Güverte bölümü öğrencilerinin zorunlu stajları vardır.

Tercih listesinde Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı Bölümü bulunan aday öğrenciler için;

 • Mimari Temel Tasarım
 • Mimari Teknik Çizim
 • Kentleşme ve Çevre Sorunları
 • Tarih Boyunca Şehirler
 • 3D modelleme
 • Arazi Tasarım Teknikleri
 • Peyzaj Teorisine Giriş
 • Model Yapımı ve Sunum Teknikleri
 • Kentsel Yeşil Alanların Planlanması
 • Modern Peyzaj Yaklaşımları
 • Portfolyo Tasarımı
En Popüler:  İletişim Tasarımı ve Medya Bölümü Ne İş Yapar? Taban Puanları 2023

Özellikle 4 yıl süreyle derslerin çoğundan sorumlu olacaklar. Bu dersleri başarıyla tamamlamaları durumunda “Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı Lisans Diploması” alacaklardır.

Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı Bölümü Mezunu Ne Yapar?

Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı Bölümü mezunları, kurumlarında proje tasarlama, ölçme ve kontrol etme, kullanılacak malzemeleri belirleme ve diğer pek çok görevi yerine getirmektedir.

Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı Bölümü Mezunu İçin İş İmkanları Neler?

Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı mezunlarının çalışmayı tercih ettikleri başlıca yerler belediyeler ve mimarlık ofisleridir.

Peyzaj Mimarisi ve Kentsel Tasarım Bölümü Taban Puanları 2023

Peyzaj Mimarisi ve Kentsel Tasarım Bölümü 2023 taban puanlarına buradan ulaşabilirsiniz. Bu puanlar 18.12.2022 tarihinde ve saat 01:43:26’de güncellenmiştir. Burada verilen puanlar ve sıralamalar bu sene yerleşen adaylara aittir. Bu bilgiler ÖSYM-YÖK tarafından yayınlanmış olan en güncel puanlar ve sıralamalardır.

Peyzaj Mimarisi ve Kentsel Tasarım Bölümü Atama Durumu ve Puanları

Peyzaj Mimarisi ve Kentsel Tasarım Bölümü bölümünün ataması hakkında şuan bir bilgimiz yok. Aşağıdaki yorumlar kısmında iş ilanları ve atama durumu hakkındaki bilgilerini diğer okuyucularımızla paylaşabilir ve tartışabilirsiniz.

Dipnot: Peyzaj Mimarisi ve Kentsel Tasarım Bölümü mezunlarının ne kadar kazandığını merak ediyorsanız güncel maaşlarını görmek için sitemizin arama kısmını kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu