Modern Dans Bölümü Ne İş Yapar? Taban Puanları 2023


Modern Dans Nedir?

Modern Dans bölümü; Ülke ve bölgelerin dans tekniklerini, dans tarihini, etnokolojiyi, dans kültürlerini ve dans stillerini araştıran ve uygulayan bireyler yetiştirmeyi amaçlayan bir sanat disiplinidir.

Bu bölüm, farklı coğrafyalardaki çağdaş dans çalışmalarını takip etmeyi ve dans sanatını icra etmeyi ve topluma yeni sanatçılar kazandırmayı hedefleyen nesiller yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Modern Dans Bölümü Eğitim Dönemi Kaç Yıl?

Modern Dans, konservatuvar bünyesindeki üniversitelerde öğretilen 4 yıllık bir lisans bölümüdür.

Modern Dans Bölümü sadece özel yetenek sınavı ile öğrenci kabul etmektedir. Bu bölümün bulunduğu üniversiteler, yapacakları yetenek sınavının internet sitesi üzerinden adaylara duyurulur.

Modern Dans Bölümünün Dersleri Neler?

Özel yetenek sınavını başarıyla geçen ve modern dans eğitimi alacak öğrenciler;

 • Repertuar
 • Çağdaş Dans Teknikleri
 • Klasik Bale
 • Vücut Dansı Teknikleri
 • Doğaçlama
 • Dans Tasarımı
 • Dans Kültürü
 • Dans Tarihi
 • Dans Kültürü
 • Yardımcı Piyano
 • Dans Gösterimi
 • Fiziksel Hareket Teknikleri

Bu nedenle 4 yıllık eğitim öğretim süreci boyunca pratik deneyime dayalı derslerden sorumlu olacaklardır. Tüm bunları başarıyla tamamlayan öğrenciler “Modern Dans Bölümü Lisans Diploması” almaya hak kazanır.

Modern Dans Bölümü Mezunu Ne Yapar?

Bu bölümü başarıyla tamamlayan mezunlar, dans üzerine çalışmalar yürütür ve koreografilerini izleyicilere veya öğrenmeye ilgi duyan kitlelere sunar. Hazırladıkları gösterilerle dans sanatına katkıda bulunurlar.

Modern Dans Bölümü mezunu için iş fırsatları nelerdir?

Dans sanatçıları veya koreograflar, sanatlarını devlet veya özel kuruluşlarda sergileme fırsatına sahiptir. Devletin kültürel çalışmalarından sorumlu kurumlarda sanatçı veya eğitmen olarak yer alabilirler. Bunun dışında geleceğin dansçılarını yetiştirebilecekleri veya hazırladıkları koreograf olarak çeşitli prodüksiyonlarda yer alabilecekleri kişisel dans stüdyolarını açabilirler.

En Popüler:  Süt ve Ürünleri (MYO) Bölümü Ne İş Yapar? Taban Puanları 2023

Ayrıca spor salonlarında veya stüdyolarda egzersiz eğitimi verebilirler.

Modern Dans Bölümü Taban Puanları 2023

Modern Dans Bölümü 2023 taban puanlarına buradan ulaşabilirsiniz. Bu puanlar 18.12.2022 tarihinde ve saat 00:44:38’de güncellenmiştir. Burada verilen puanlar ve sıralamalar bu sene yerleşen adaylara aittir. Bu bilgiler ÖSYM-YÖK tarafından yayınlanmış olan en güncel puanlar ve sıralamalardır.

Modern Dans Bölümü Atama Durumu ve Puanları

Modern Dans Bölümü bölümünün ataması hakkında şuan bir bilgimiz yok. Aşağıdaki yorumlar kısmında iş ilanları ve atama durumu hakkındaki bilgilerini diğer okuyucularımızla paylaşabilir ve tartışabilirsiniz.

Dipnot: Modern Dans Bölümü mezunlarının ne kadar kazandığını merak ediyorsanız güncel maaşlarını görmek için sitemizin arama kısmını kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu