Kore Dili ve Edebiyatı Bölümü Ne İş Yapar? Taban Puanları 2023


Kore Dili ve Edebiyatı Nedir?

Kore Dili ve Edebiyatı Bölümü bir lisans programı olup, bölümün amacı Kore dili ve edebiyatını eğitim kurumlarında öğrencilere en iyi ve etkili şekilde öğretmek ve öğrencilerin Kore Dili konusunda bilgili ve donanımlı olmalarını sağlamaktır. Kore Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunlarının eğitim sektörüne ve öğrencilerine faydalı olması beklenmektedir.

Kore Dili ve Edebiyatı bölümü seçmeyi düşünen, öğrenmeyi ve öğretmeyi seven, Kore dili ve edebiyatına ilgi duyan ve öğretmeye istekli, disiplinli, öğrencilerle iletişim kurabilen ve sahip olan öğrencilerin temel özelliklerinden biridir. sorumluluk.

Kore Dili ve Edebiyatı Bölümü eğitim süresi ne kadardır?

Kore Dili ve Edebiyatı bölümü 4 yıllık bir eğitim vermektedir. Öğrencilerin mezun olabilmeleri için 240 AKTS’lik haklarını doldurmaları ve üniversitelerinin mezuniyet şartlarını yerine getirmeleri gerekmektedir.

Kore Dili ve Edebiyatı Bölümünün Dersleri Neler?

Kore Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencileri, Kore Dili ve Edebiyatı’nın 4 yıllık eğitim hayatı ve öğretmenlik mesleği hakkında öğrenebilecekleri pek çok dersle karşılaşacaklar.

Tercih listesinde Kore Dili ve Edebiyatı bölümü bulunan aday öğrenciler için;

  • Dilbilgisine Giriş
  • Bilgi ve iletişim teknolojileri
  • Sözdizimine Giriş
  • Temel Dilbilgisi
  • Temel Fonetik
  • Temel Sözdizimi
  • Cümle Kalıpları
  • Korece Konuşma Dili
  • Yazılı Anlatım
  • Kore Tarihi

Özellikle 4 yıl süreyle derslerin çoğundan sorumlu olacaklar. Bu dersleri başarıyla tamamlamaları durumunda “Kore Dili ve Edebiyatı Lisans Diploması” alacaklardır.

En Popüler:  İmalat Mühendisliği Bölümü Ne İş Yapar? Taban Puanları 2023

Kore Dili ve Edebiyatı Bölümü Mezunu Ne Yapar?

Kore Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunları, çalıştıkları eğitim kurumlarında Kore dilini öğrencilere öğretmek ve aktarmak, mesleki yaşamlarında temel görevidir.

Kore Dili ve Edebiyatı Mezunu İçin İş İmkanları Neler?

Kore Dili ve Edebiyatı mezunlarının çalışmayı tercih ettikleri başlıca yerler devlet veya özel eğitim kurumlarıdır. Üniversite eğitimlerini tamamladıktan sonra kamu sektöründe istihdam edilebilmek için gerekli sınavlarda başarılı olmaları gerekmektedir.

Kore Dili ve Edebiyatı Bölümü Taban Puanları 2023

Kore Dili ve Edebiyatı Bölümü 2023 taban puanlarına buradan ulaşabilirsiniz. Bu puanlar 18.12.2022 tarihinde ve saat 02:57:51’de güncellenmiştir. Burada verilen puanlar ve sıralamalar bu sene yerleşen adaylara aittir. Bu bilgiler ÖSYM-YÖK tarafından yayınlanmış olan en güncel puanlar ve sıralamalardır.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Kont. Taban Puan Sıralama
İstanbul Üniversitesi (İstanbul) (Devlet) Kore Dili ve Edebiyatı (Örgün Kor.) DİL 26 418,18224 11.238
Ankara Üniversitesi (Ankara) (Devlet) Kore Dili ve Edebiyatı (Örgün) DİL 41 388,60286 18.871
Erciyes Üniversitesi (Kayseri) (Devlet) Kore Dili ve Edebiyatı (Örgün) DİL 41 352,52849 29.272
Erciyes Üniversitesi (Kayseri) (Devlet) Kore Dili ve Edebiyatı (İ.Ö.) DİL 41 327,7759 36.934

Kore Dili ve Edebiyatı Bölümü Atama Durumu ve Puanları

Kore Dili ve Edebiyatı Bölümü bölümünün ataması hakkında şuan bir bilgimiz yok. Aşağıdaki yorumlar kısmında iş ilanları ve atama durumu hakkındaki bilgilerini diğer okuyucularımızla paylaşabilir ve tartışabilirsiniz.

Dipnot: Kore Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunlarının ne kadar kazandığını merak ediyorsanız güncel maaşlarını görmek için sitemizin arama kısmını kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu