Kayropraktik Resepsiyonist Ne İş Yapar ve Maaşları Ne Kadar?

Kayropraktik resepsiyonistinin ne yaptığını, bu işi nasıl alacağınızı ve kayropraktik resepsiyonist olarak başarılı olmak için ne gerektiğini öğrenme zamanı.

Bir kayropraktik resepsiyonist, bir kayropraktik uygulamasının yüzüdür. Hastaları karşılarlar, telefonlara cevap verirler, randevuları ayarlarlar ve her şeyin yolunda gitmesini sağlamak için diğer idari görevleri yerine getirirler.

Kayropraktik resepsiyonistleri, olumlu bir tutumu korurken aynı anda birden fazla sorumluluğu üstlenebilmelidir. Ayrıca faks makineleri, fotokopi makineleri vb. gibi çeşitli ofis yazılım programlarını veya ekipmanlarını nasıl kullanacaklarını bilmeleri gerekebilir.

Kayropraktik Resepsiyonist Sorumlulukları ve Görevleri

Kayropraktik resepsiyonistleri, aşağıdaki sorumluluklara sahiptir:

 • Kayropraktörlü hastalar için doktorun müsaitlik durumuna göre randevu planlaması
 • Hasta sağlık kayıtları ile ilgili evrakların her zaman düzenli ve güncel olmasını sağlamak
 • Randevuları sırasında hastalardan ödeme almak
 • Hastalara muayenehane politikaları ve prosedürleri hakkında yazılı materyal veya sözlü olarak bilgi verilmesi
 • Randevular, fatura sorunları, sigorta soruları veya diğer sorularla ilgili sorularla telefonları yanıtlamak ve gelen aramaları ofise yönlendirmek
 • Uygulama tarafından sağlanan hizmetler için sigorta taleplerinin alınması ve işlenmesi
 • Muayenehane tarafından verilen hizmetler için hastalardan gelen ödemelerin işlenmesi
 • Her randevuda detaylı notlar alarak ofis kayıtlarının tutulması
 • Randevuları planlamak ve telefonları cevaplamak gibi ofis görevlerini yerine getirerek kayropraktöre idari destek sağlamak

Kayropraktik Resepsiyonist Maaşı Ne Kadar?

Kayropraktik resepsiyonistlerinin maaşları, eğitim ve deneyim seviyelerine, kayropraktik uygulamasının büyüklüğüne ve işin bulunduğu şehre bağlı olarak değişmektedir.

 • 2023 Yılı Ortalama Maaş: 71.364$ (34.30 TL/saat)
 • 2023 Yılı Üst Düzey Maaşları: 22.000 TL (54.80 TL/saat)

Kayropraktik resepsiyonistlerinin istihdamının önümüzdeki on yılda ortalamadan çok daha hızlı büyümesi bekleniyor.

Daha fazla insan rahatsızlıkları için alternatif tedaviler aradıkça, kayropraktik hizmetlerine olan talep artacaktır. Ayrıca, bebek patlaması kuşağı yaşlandıkça, daha fazla insanın sırt ağrısı ve yaşlanmayla ilişkili diğer yaygın rahatsızlıklar için tedavi araması bekleniyor.

Kayropraktik Resepsiyonist İçin Şartlar ve Nitelikler Neler?

Bir kayropraktik resepsiyonistinin genel olarak aşağıdaki niteliklere sahip olması gerekir:

Eğitim: Resepsiyon görevlilerinin en az bir lise diplomasına veya belgesine ihtiyacı vardır. Birçok kayropraktik ofisi, tıbbi yardım veya sağlık bilgi teknolojisi gibi bir sağlık alanında en az iki yıllık önlisans mezuniyetine sahip resepsiyonistleri işe almayı tercih eder. Sağlık veya ilgili bir alanda lisans mezuniyetine sahip resepsiyonistler daha üst düzey pozisyonlara hak kazanabilirler.

Antrenman tecrübesi: Kayropraktik ofislerinin çoğu, yeni işe alımlarını kullandıkları özel yazılım ve prosedürler konusunda eğitecektir. Bununla birlikte, bir resepsiyon görevlisinin aşağıdakiler hakkında temel bir anlayışa sahip olması önemlidir:

En Popüler:  Gıda Güvenliği Uzmanı Ne İş Yapar ve Maaşları Ne Kadar?

Hasta planlaması

faturalandırma

Tıbbi terminoloji Tıbbi bir ofiste veya hastanede çalışmak isteyen resepsiyon görevlileri, tıbbi terminolojide ek eğitimden yararlanabilirler.

Sertifikalar ve Lisanslar: Gerekli olmasa da, birçok kayropraktik ofisi, kelime işlem ve elektronik tablo uygulamaları gibi en azından temel ofis yazılımı becerilerine sahip bir resepsiyonist tutar. Bu beceriler herhangi bir topluluk kolejinde, meslek okulunda veya online eğitim sitesinde öğrenilebilir.

Kayropraktik Resepsiyonist Olmak İçin Gerekli Beceriler

Kayropraktik resepsiyonistlerinin başarılı olmak için aşağıdaki becerilere ihtiyacı vardır:

:

Organizasyon: Bir resepsiyonistin işi, telefonlara cevap vermek, hastaları yönlendirmek ve ofisin sorunsuz çalışmasını sağlamaktır. Görevlerinizi organize edebilmek ve bilgileri takip edebilmek bir resepsiyonist için önemli bir beceridir. Hasta bilgilerini, randevu saatlerini ve sigorta bilgilerini takip etmek için organizasyon becerilerinizi kullanabilirsiniz.

Tıbbi bilgi: Tıbbi bilgi, tıbbi terminolojiyi ve prosedürleri anlama yeteneğidir. Bu durum kayropraktik resepsiyonist için önemli bir beceridir, çünkü genellikle hastalardan ve kayropraktik tedavisi hakkında soruları olan potansiyel hastalardan gelen çağrılara cevap verirler. Tıbbi bilgi, bir resepsiyon görevlisinin soruları doğru ve güvenle yanıtlamasına olanak tanır.

samimiyet: Dostça bir tavır, bir kayropraktik resepsiyonistinin sahip olması gereken önemli bir beceridir. Bunun nedeni, sıklıkla hastalar, diğer tıbbi personel ve hastaların aile üyeleri ile etkileşime girmeleridir. Arkadaş canlısı olmak, bir resepsiyon görevlisinin başkalarıyla yakınlık kurmasına ve diğerlerinin hoş karşılandığını hissetmesine yardımcı olabilir.

Bilgisayar yetenekleri: Bilgisayar becerileri, hastalar için ilk temas noktası oldukları ve genellikle zamanlama, faturalandırma ve diğer idari görevleri yerine getirdikleri için, kayropraktik resepsiyonistinin sahip olması gereken önemli bir beceridir. Güçlü bilgisayar becerilerine sahip olmak, bir resepsiyon görevlisinin iş görevlerini tamamlamak için yazılım ve programlar arasında gezinmesine yardımcı olabilir.

Kayropraktik Resepsiyonist Çalışma Şartları Nasıl?

Kayropraktik resepsiyonistleri, bir kayropraktik ofisinin ön ofisinde çalışır. Telefonlara cevap verir, randevuları ayarlar, hastaları selamlar ve diğer idari görevleri yerine getirirler. Ayrıca faturalandırma ve sigorta taleplerini de ele alabilirler. Kayropraktik resepsiyonistleri genellikle tam zamanlı çalışır ve bazıları akşamları ve hafta sonları çalışabilir. İş hızlı tempolu ve stresli olabilir ve resepsiyon görevlileri yüksek hacimli telefon görüşmelerini ve hastaları idare edebilmelidir.

En Popüler:  Operasyon Direktör Yardımcısı Ne İş Yapar ve Maaşları Ne Kadar?

Kayropraktik Resepsiyonist İçin Mesleki Gelişme

Kayropraktik resepsiyonistlerinin nasıl çalıştığını etkileyen üç metod. Kayropraktik resepsiyonistlerinin, becerilerini ilgili tutmak ve işyerinde rekabet avantajı sağlamak için bu gelişmeler hakkında güncel kalmaları gerekecektir.

Müşteri Deneyimine Odaklanma

Kayropraktik endüstrisi, odağını müşteri deneyimine kaydırıyor, bu da resepsiyonistlerin mükemmel hizmet sunmaya hazırlıklı olmaları gerektiği anlamına geliyor.

Resepsiyonistler hastalar için ilk temas noktasıdır ve hasta deneyiminin tonunu belirlemede kritik bir rol oynarlar. Mükemmel müşteri hizmeti sağlayarak, resepsiyonistler kayropraktik ofisi hakkında olumlu bir izlenim yaratmaya yardımcı olabilir ve başarılı bir tedavi için zemin hazırlayabilir.

Teknolojinin Kullanımı

Kiropraktörler uygulamalarında teknolojiyi giderek daha fazla kullanıyor ve bu da bu teknolojilere aşina olan resepsiyonistlere olan talebin artmasına neden oluyor.

Kiropraktörler uygulamalarında daha fazla teknoloji kullandıkça, onu etkin bir şekilde kullanabilen çalışanlara ihtiyaç duyacaklar. Buna sadece bilgisayar yazılımları değil, tabletler ve akıllı telefonlar gibi cihazlar da dahildir. İşlerinde teknolojiyi kullanabilen resepsiyonistler, işverenler için daha değerli olacak ve iş bulmaları daha kolay olacaktır.

İletişim Olmak İçin Gerekli Becerilerne Yönelik Talep

Kayropraktik mesleği gelişiyor ve bunun en belirgin olduğu alanlardan biri iletişim becerilerine verilen önemin artmasıdır.

Kiropraktörler sağlık tesislerinin yönetimine daha fazla dahil oldukça, hem hastalar hem de diğer profesyonellerle etkili bir şekilde iletişim kurabilmeleri gerekecektir. Bu durum nasıl net bir şekilde yazılacağı ve konuşulacağı konusunda güçlü bir anlayışın yanı sıra dikkatli bir şekilde dinleme ve başkalarının ne söylediğini anlama becerisini gerektirir.

Kayropraktik Resepsiyonist Nasıl Olunur?

Kayropraktik resepsiyonist olarak bir kariyer hem ödüllendirici hem de zorlayıcı olabilir. Bu alandaki yolunuzu planlarken becerilerinizi, ilgi alanlarınızı ve kişiliğinizi göz önünde bulundurmanız önemlidir. Mükemmel iletişim becerileriniz var mı? Arkadaş canlısı ve dışa dönük müsünüz? insanlarla çalışmaktan zevk alır mısın? Eğer öyleyse, kayropraktik resepsiyonist olmak sizin için doğru seçim olabilir.

Başlamak için, kayropraktik tıp alanı hakkında güçlü bir bilgi temeli oluşturmak önemlidir. Bu durum kiropraktörler tarafından sunulan farklı tedavi türleri, omurganın anatomisi ve fizyolojisi ve sinir sisteminin sağlık ve hastalıktaki rolü hakkında bilgi edinmeyi içerebilir. Ayrıca, röntgen çekmek ve randevu almak gibi kiropraktörler tarafından kullanılan ofis prosedürlerine de aşina olmalısınız.

Kariyer ve İş İmkanları

Kayropraktik resepsiyonistleri, kayropraktik ofisinin günlük operasyonlarından sorumlu ofis yöneticileri olmak için ilerleyebilir. Daha büyük uygulamalarda, insan kaynaklarına veya pazarlamaya geçebilirler. Bazı kayropraktik resepsiyonistleri, hastaların yaşamsal belirtilerini almak gibi belirli klinik görevleri yerine getirmelerine izin verecek sertifikalı kayropraktik asistanları olmayı da seçebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu