Japonca Öğretmenliği Bölümü Ne İş Yapar? Taban Puanları 2024


Japonca Öğretmenliği Nedir?

Japon Dili Eğitimi Bölümü bir lisans programı olup, bölümün amacı Japon dilini eğitim kurumlarında öğrencilere en iyi ve etkili şekilde öğretmek ve öğrencilerin Japonca dersi konusunda bilgili ve donanımlı olmalarını sağlamaktır. Japonca Öğretmenliği bölümü mezunlarının eğitim sektörüne ve öğrencilerine fayda sağlaması bekleniyor.

Japonca Öğretmenliği bölümünde öğrenmek ve öğretmek isteyen, öğretmek isteyen ve öğretmek isteyen, disiplinli, öğrencilerle iletişim kurabilen ve sorumluluk sahibi öğrenciler bölümün temel özellikleri arasındadır.

Japon Eğitimi Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıl?

Japon Öğretmenliği Bölümünde 4 yıllık eğitim verilmektedir. Öğrencilerin mezun olabilmeleri için 240 AKTS’lik haklarını doldurmaları ve üniversitelerinin mezuniyet şartlarını yerine getirmeleri gerekmektedir.

Japonca Öğretmenliği Bölümünün Dersleri Neler?

Japon Öğretmenliği Bölümü öğrencileri, Japon dili ve edebiyatının 4 yıllık eğitim hayatı ve öğretmenlik mesleği hakkında öğrenebilecekleri pek çok dersle karşılaşacaklar.

Tercih listesinde Japonca Öğretmenliği bölümü olan aday öğrenciler için;

  • Dilbilgisi
  • Konuş
  • Yazmak
  • Okuma ve Yazma Teknikleri
  • Japonca-Türkçe Çeviri
  • Japon Dili ve Edebiyatı
  • 19. Yüzyıl Japon Edebiyatı
  • Japon Kompozisyonu
  • İleri Dilbilgisi
  • Sözlü anlatım

Özellikle 4 yıl süreyle derslerin çoğundan sorumlu olacaklar. Bu dersleri başarıyla tamamlarlarsa, “Japonca Öğretmenliği Lisans Diploması” alacaklardır. Diplomasını alan mezunlara “Japon Öğretmeni” unvanı verilir.

Japonca Öğretmenliği Bölümü Mezunu Ne Yapar?

Japonca Öğretmenliği Bölümü’nden mezun olan ve Japonca Öğretmenliği unvanına sahip olanlar, mesleki yaşamlarında temel görevleri, Japonca öğrenme dersini, çalıştıkları eğitim kurumlarında öğrencilere aktarabilmektir.

En Popüler:  Uçak Gövde Motor Bölümü Ne İş Yapar? Taban Puanları 2024

Japonca Öğretmenliği Bölümü Mezunları İçin İş İmkanları Neler?

Japonca Öğretmenliği mezunlarının çalışmayı tercih ettikleri başlıca yerler kamu veya özel eğitim kurumlarıdır. Üniversite eğitimlerini tamamladıktan sonra kamu sektöründe istihdam edilebilmek için gerekli sınavlarda başarılı olmaları gerekmektedir.

Japonca Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları 2024

Japonca Öğretmenliği Bölümü 2024 taban puanlarına buradan ulaşabilirsiniz. Bu puanlar 18.12.2022 tarihinde ve saat 00:34:08’de güncellenmiştir. Burada verilen puanlar ve sıralamalar bu sene yerleşen adaylara aittir. Bu bilgiler ÖSYM-YÖK tarafından yayınlanmış olan en güncel puanlar ve sıralamalardır.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Kont. Taban Puan Sıralama
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (Çanakkale) (Devlet) Japonca Öğretmenliği (Örgün) DİL 41 404,29088 14.538

Japonca Öğretmenliği Bölümü Atama Durumu ve Puanları

Japonca Öğretmenliği Bölümü bölümünün ataması hakkında şuan bir bilgimiz yok. Aşağıdaki yorumlar kısmında iş ilanları ve atama durumu hakkındaki bilgilerini diğer okuyucularımızla paylaşabilir ve tartışabilirsiniz.

Dipnot: Japonca Öğretmenliği Bölümü mezunlarının ne kadar kazandığını merak ediyorsanız güncel maaşlarını görmek için sitemizin arama kısmını kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu