İşletme Enformatiği Bölümü Ne İş Yapar? Taban Puanları 2023


İşletme Enformatiği Nedir?

İşletme Enformatiği Bölümü, öğrencilerine hem işletme hem de bilgisayar bilimleri konusunda eğitim vermektedir.

İşletme Bilişimi Bölümünün amacı, öğrencilerin çalışacakları kurumların bilişim çözümlerini gerçekleştirebilecek, çalıştıkları sektörde fark yaratabilecek, sektöre katkı ve fayda sağlayabilecek kişiler yetiştirmektir.

İşletme Enformatiği Bölümünde Eğitim Kaç Yıldır?

İşletme Enformatiği Bölümünde 4 yıllık lisans eğitimi verilmektedir. Öğrencilerin mezun olabilmeleri için 240 AKTS’lik haklarını doldurmaları ve üniversitelerinin mezuniyet şartlarını yerine getirmeleri gerekmektedir.

İşletme Enformatiği Bölümünün Dersleri Neler?

İşletme Enformatiği Bölümü öğrencileri, 4 yıllık eğitim hayatları boyunca iktisat ve işletme ile ilgili birçok detaylı dersle karşılaşacak ve uygulamalı derslerle eğitimlerini pekiştirebilecekler.

Tercih listesinde İşletme Enformatiği bölümü olan aday öğrenciler için;

  • Algoritmalar ve Programlama
  • İşletme ve Ekonomi için Ofis Uygulamaları
  • Ekonomiye giriş
  • Ekonomi ve İşletmeye Yönelik Analizler
  • İşletmeler için Veri İletişimi
  • İşletmeler için Gelişmiş İstatistikler
  • Finansal Raporlama ve Maliyet Analizi
  • Sistem Analizi ve Tasarımı
  • Yönetim Bilimi
  • Kullanıcı arayüzü tasarımı

Özellikle 4 yıl süreyle derslerin çoğundan sorumlu olacaklar. Bu kursları başarıyla tamamlamaları halinde “İşletme Enformatiği Lisans Diploması” alacaklardır. Diplomasını alanlara “İşletme Enformatiği Uzmanı” unvanı verilir.

İşletme Enformatiği Bölümü Mezunu Ne Yapar?

İşletme Enformatiği Uzmanlarından, kendilerinden talep edilen işleri bulundukları şirkette, iletişim ve bilgi teknolojilerini etkin bir şekilde kullanarak yerine getirmeleri istenir. Ayrıca şirketlere teknik ve güvenlik denetim hizmetleri sağlarlar.

İşletme Enformatiği Mezunu İçin İş İmkanları Neler?

İşletme Enformatiği Uzmanları, kamu veya özel sektörde kendilerine yer bulabilirler. İşletme Enformatiği Bölümü mezunları için sektörde ve bölümün çalışmasında herhangi bir sınırlama bulunmamakta bu da mezunlar için pek çok iş olanağı yaratmaktadır.

En Popüler:  İşletme Bilgi Yönetimi Bölümü Ne İş Yapar? Taban Puanları 2023

Kamu Personeli Seçme Sınavından yani diğer ismiyle KPSS’den alınan puan, devlet kurumlarındaki iş olanaklarından yararlanmak için belirleyici olacaktır.

İşletme Enformatiği Bölümü Taban Puanları 2023

İşletme Enformatiği Bölümü 2023 taban puanlarına buradan ulaşabilirsiniz. Bu puanlar 18.12.2022 tarihinde ve saat 09:30:13’de güncellenmiştir. Burada verilen puanlar ve sıralamalar bu sene yerleşen adaylara aittir. Bu bilgiler ÖSYM-YÖK tarafından yayınlanmış olan en güncel puanlar ve sıralamalardır.

İşletme Enformatiği Bölümü Atama Durumu ve Puanları

İşletme Enformatiği Bölümü bölümünün ataması hakkında şuan bir bilgimiz yok. Aşağıdaki yorumlar kısmında iş ilanları ve atama durumu hakkındaki bilgilerini diğer okuyucularımızla paylaşabilir ve tartışabilirsiniz.

Dipnot: İşletme Enformatiği Bölümü mezunlarının ne kadar kazandığını merak ediyorsanız güncel maaşlarını görmek için sitemizin arama kısmını kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu