İşletme Bilgi Yönetimi Bölümü Ne İş Yapar? Taban Puanları 2023


İşletme Bilgi Yönetimi Nedir?

Bilginin doğru ve hızlı aktarımı firmalar için çok önemlidir. Bu yüzden doğru ve hızlı bilgi akışı sağlayabilecek insanlara ihtiyaçları vardır. İşletme Bilgi Yönetimi departmanı, şirketler için nitelikli personel yetiştirir.

İşletme Bilgi Yönetimi Daire Başkanlığı’nın amacı, kurumun gelişmesi için bilişim ve kişiler arasında bilgi aktarımı ve oluşturulmasını sağlayacak kişiler yetiştirmek ve sektöre katkı sağlayacak ve fayda sağlayacak kişiler yetiştirerek sektöre kazandırmaktır. başarısını sürdürmek ve büyümek.

İşletme Bilgi Yönetimi Departmanında Eğitim Süresi Kaç Yıl?

İşletme Bilgi Yönetimi Bölümünde 4 yıllık lisans eğitimi verilmektedir. Öğrencilerin mezun olabilmeleri için 240 AKTS’lik haklarını doldurmaları ve üniversitelerinin mezuniyet şartlarını yerine getirmeleri gerekmektedir.

İşletme Bilgi Yönetimi Bölümünün Dersleri Neler?

İşletme Bilgi Yönetimi bölümü öğrencileri, 4 yıllık eğitim hayatları boyunca bilgisayar bilimi, finans, hukuk ve ekonomi gibi birçok dersle karşılaşacaklar.

Tercih listesinde İşletme Bilgi Yönetimi bölümü bulunan aday öğrenciler için;

  • Genel muhasebe
  • Davranış Bilimlerine Giriş
  • Bilgisayar Becerileri ve Uygulamaları
  • İşletme Bilimine Giriş
  • Mikro Ekonomi
  • Ticaret hukuku
  • Finansal Yönetim
  • Yönetim ve organizasyon
  • İnsan kaynakları yönetimi
  • Örgütsel davranış

Özellikle 4 yıl süreyle derslerin çoğundan sorumlu olacaklar. Bu kursları başarıyla tamamlarlarsa, “İşletme Bilgi Yönetimi Lisansı” alacaklardır. Diplomasını alanlara “İşletme Bilgi Yönetimi Uzmanı” unvanı verilir.

İşletme Bilgi Yönetimi Mezunu Ne Yapar?

İşletme Bilgi Yönetimi bölümü mezunu kişiler, şirketi daha verimli, başarılı kılacak ve hedeflerine ulaşacak kişilerdir. Şirket içinde insan kaynakları müdürü, genel müdür gibi unvanlara da sahip olabilirler. Şirketin bilgi birikimini en verimli şekilde kullanarak şirkete katkıda bulunmak asli görevidir.

En Popüler:  İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü Ne İş Yapar? Taban Puanları 2023

İşletme Bilgi Yönetimi Mezunu İçin İş Fırsatları Nelerdir?

İşletme Bilgi Yönetimi mezunları, kamu ve özel sektörde kendilerine yer bulabilirler. Mezunlar, bilgi akışının yoğun olduğu herhangi bir şirkette iş fırsatı bulabilirler.

Kamu Personeli Seçme Sınavından yani diğer ismiyle KPSS’den alınan puan, devlet kurumlarındaki iş olanaklarından yararlanmak için belirleyici olacaktır.

İşletme Bilgi Yönetimi Bölümü Taban Puanları 2023

İşletme Bilgi Yönetimi Bölümü 2023 taban puanlarına buradan ulaşabilirsiniz. Bu puanlar 18.12.2022 tarihinde ve saat 09:33:07’de güncellenmiştir. Burada verilen puanlar ve sıralamalar bu sene yerleşen adaylara aittir. Bu bilgiler ÖSYM-YÖK tarafından yayınlanmış olan en güncel puanlar ve sıralamalardır.

İşletme Bilgi Yönetimi Bölümü Atama Durumu ve Puanları

İşletme Bilgi Yönetimi Bölümü bölümünün ataması hakkında şuan bir bilgimiz yok. Aşağıdaki yorumlar kısmında iş ilanları ve atama durumu hakkındaki bilgilerini diğer okuyucularımızla paylaşabilir ve tartışabilirsiniz.

Dipnot: İşletme Bilgi Yönetimi Bölümü mezunlarının ne kadar kazandığını merak ediyorsanız güncel maaşlarını görmek için sitemizin arama kısmını kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu