İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü Ne İş Yapar? Taban Puanları 2023


İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat Nedir?

İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümünün ortaya çıkmasının nedeni, uzmanların İngiliz ve Amerikan Edebiyatı ve Türk Edebiyatı eğitimi almasıdır.

İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat bölümü bir lisans programı olup, bölümün amacı İngiliz dilini ve edebiyatını en iyi şekilde öğrenen kişilerin birçok farklı sektörde çalışacakları projelerde en etkili ve faydalı sonuçları ortaya çıkarmaktır. kurumlar. Mezunların çalışacakları kurumlara ve sektöre yenilik ve katkı sağlamaları beklenmektedir.

İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat bölümü öğrenmek ve öğretmek isteyen, İngiliz dili ve edebiyatına ilgi duyan, disiplinli, insanlarla iletişim kurabilen ve sorumluluk sahibi öğrencilerin temel özellikleri arasındadır.

İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü eğitim süresi ne kadardır?

İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat bölümü 4 yıllık bir eğitim vermektedir. Öğrencilerin mezun olabilmeleri için 240 AKTS’lik haklarını doldurmaları ve üniversitelerinin mezuniyet şartlarını yerine getirmeleri gerekmektedir.

İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümünün Dersleri Neler?

İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü öğrencileri, 4 yıllık eğitim hayatlarında İngiliz Dili ve Edebiyatı hakkında bilgi edinebilecekleri pek çok dersle karşılaşacaklar.

Tercih listesinde İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat bölümü olan aday öğrenciler için;

  • Gotik Edebiyat
  • Bilgi ve iletişim teknolojileri
  • Kısa hikaye
  • Klasik Mitoloji
  • Eleştirel Düşünme ve Akademik Yazma
  • Edebi Çeviri
  • Romantik Şiir
  • Roman Türünün Doğuşu
  • Edebiyat Teorisi ve Eleştirisi
  • İngiliz Tarihi
En Popüler:  Lojistik (MYO) Bölümü Ne İş Yapar? Taban Puanları 2023

Özellikle 4 yıl süreyle derslerin çoğundan sorumlu olacaklar. Bu dersleri başarıyla tamamlamaları halinde “İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat Lisansı” alacaklardır.

İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü Mezunu Ne Yapar?

İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü mezunları, mesleki yaşamlarında temel görevleri çalıştıkları kurumlarda çalıştıkları kurumlarda İngiliz Dili ve Edebiyatı dilini en iyi şekilde kullanarak çalışmalarının başarılı bir şekilde tamamlanmasını sağlamaktır.

İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat Mezunu İçin İş İmkanları Neler?

İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat mezunlarının çalışmayı tercih ettikleri başlıca yerler eğitim, bankacılık, sağlık ve kamu ya da özel sektördeki yayıncılık kurumlarıdır.

İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü Taban Puanları 2023

İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü 2023 taban puanlarına buradan ulaşabilirsiniz. Bu puanlar 18.12.2022 tarihinde ve saat 09:34:38’de güncellenmiştir. Burada verilen puanlar ve sıralamalar bu sene yerleşen adaylara aittir. Bu bilgiler ÖSYM-YÖK tarafından yayınlanmış olan en güncel puanlar ve sıralamalardır.

İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü Atama Durumu ve Puanları

İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü bölümünün ataması hakkında şuan bir bilgimiz yok. Aşağıdaki yorumlar kısmında iş ilanları ve atama durumu hakkındaki bilgilerini diğer okuyucularımızla paylaşabilir ve tartışabilirsiniz.

Dipnot: İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü mezunlarının ne kadar kazandığını merak ediyorsanız güncel maaşlarını görmek için sitemizin arama kısmını kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu