İletişim ve Tasarım Bölümü Ne İş Yapar? Taban Puanları 2021


İletişim ve Tasarım Nedir?

İletişimin artık iki kişi arasında belirli dar sınırlar içinde olmaması ve evrensel bir boyut kazanması İletişim ve Tasarım bölümünün kurulmasında en önemli faktörlerden biridir.

İletişim ve Tasarım Bölümünün amacı, ileride çalışacakları kurumlarda iletişim ve tasarım görevlerini en iyi şekilde yerine getirecek, sektöre ve çalıştıkları kuruma fayda sağlayacak kişiler yetiştirmektir.

İletişim ve Tasarım Bölümü’nü seçmeyi düşünen aday öğrenciler, reklam ve medya kavramlarıyla ilgilenmeli ve bunlarla ilgilenmeli, güçlü diyalog becerilerine, sosyal ve disiplinli becerilere sahip olmalıdır.

İletişim ve Tasarım Bölümünün Eğitim Süresi Kaç Yıl?

İletişim ve Tasarım bölümünde 4 yıllık lisans eğitimi verilmektedir. Öğrencilerin mezun olabilmeleri için 240 AKTS’lik haklarını doldurmaları ve üniversitelerinin mezuniyet şartlarını yerine getirmeleri gerekmektedir.

İletişim ve Tasarım Bölümünün Dersleri Neler?

İletişim ve Tasarım bölümü öğrencileri, 4 yıllık eğitim hayatları boyunca nasıl etkili bir şekilde iletişim kurabilecekleri konusunda ayrıntılı derslerle karşı karşıya kalacaklar.

Tercih listesinde İletişim ve Tasarım bölümü olan aday öğrenciler için;

  • Görsel iletişim tasarımı
  • Sosyolojiye Giriş
  • İnternet Tasarımına Giriş
  • Sosyal Psikolojiye Giriş
  • Medya Etiği
  • Etkileşimli Medya Tasarımı ve Geliştirme
  • Sosyal Bilimler için İstatistik
  • Medya ve Toplum
  • Yeni Medya
  • Ekonominin Temel İlkeleri

Özellikle 4 yıl süreyle derslerin çoğundan sorumlu olacaklar. Bu dersleri başarıyla tamamlamaları durumunda “İletişim ve Tasarım Lisans Diploması” alacaklardır. Diplomasını alanlara “İletişim ve Tasarım Uzmanı” unvanı verilir.

En Popüler:  Sermaye Piyasası Bölümü Ne İş Yapar? Taban Puanları 2021

İletişim ve Tasarım Bölümü Mezunu Ne Yapar?

İletişim ve Tasarım Bölümü mezunu kişiler, web tasarımı, kültürel ve sanatsal etkinlikleri organize etme ve yönetme, medya kuruluşları ve reklam ajanslarında iletişim uzmanı olarak çalışabilirler.

İletişim ve Tasarım Bölümü Mezunu İçin İş İmkanları Neler?

İletişim ve Tasarım bölümü mezunları mezun olduklarında çoğunlukla yazılım firmalarında, reklam şirketlerinde, medya kuruluşlarında iş imkânına sahip oluyorlar. Mezunlar, kamu sektöründe de kendilerine yer bulabilirler.

İletişim ve Tasarım Bölümü Taban Puanları 2021

İletişim ve Tasarım Bölümü 2021 taban puanlarına buradan ulaşabilirsiniz. Bu puanlar 18.03.2021 tarihinde ve saat 09:35:06’de güncellenmiştir. Burada verilen puanlar ve sıralamalar bu sene yerleşen adaylara aittir. Bu bilgiler ÖSYM-YÖK tarafından yayınlanmış olan en güncel puanlar ve sıralamalardır.

İletişim ve Tasarım Bölümü Atama Durumu ve Puanları

İletişim ve Tasarım Bölümü bölümünün ataması hakkında şuan bir bilgimiz yok. Aşağıdaki yorumlar kısmında iş ilanları ve atama durumu hakkındaki bilgilerini diğer okuyucularımızla paylaşabilir ve tartışabilirsiniz.

Dipnot: İletişim ve Tasarım Bölümü mezunlarının ne kadar kazandığını merak ediyorsanız güncel maaşlarını görmek için sitemizin arama kısmını kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu