İletişim Tasarımı ve Medya Bölümü Ne İş Yapar? Taban Puanları 2023


İletişim Tasarımı ve Medya Nedir?

Medya aracılığıyla kurulan kurum ile tüketici arasındaki iletişim ve medya ürünlerinin tüketiciler için en verimli şekilde kullanılması talebi, İletişim Tasarımı ve Medya departmanının kurulmasında önemli bir etkiye sahiptir.

İletişim Tasarımı ve Medya Bölümünün amacı, tüketiciler için medya kuruluşlarında medya ürünlerinin verimli kullanılmasını sağlayacak, sektöre katkı ve fayda sağlayacak nitelikli çalışan personel yetiştirmektir.

İletişim Sanatları bölümünü seçmeyi düşünen aday öğrencilerin reklam ve iletişim tasarımı kavramları ile ilgilenmesi ve merak etmesi temel özelliklerden biridir.

İletişim Tasarımı ve Medya Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıl?

İletişim Tasarımı ve Medya Bölümünde 4 yıllık lisans eğitimi verilmektedir. Öğrencilerin mezun olabilmeleri için 240 AKTS’lik haklarını doldurmaları ve üniversitelerinin mezuniyet şartlarını yerine getirmeleri gerekmektedir.

İletişim Tasarımı ve Medya Bölümünün Dersleri Neler?

İletişim Tasarımı ve Medya bölümü öğrencileri, 4 yıllık eğitim hayatları boyunca iletişim ve reklam üzerine ayrıntılı derslerle karşılaşacaklar.

Tercih listesinde İletişim Tasarımı ve Medya Bölümü olan aday öğrenciler için;

  • Yaratıcı ve Eleştirel Düşünme
  • Görsel iletişim
  • İletişim Hukuku
  • İletişim Kuramları
  • Medya okur Yazarlığı
  • Kurgu Teknikleri
  • Senaryo yazmak
  • Televizyon Programı Yapımcılığı
  • Grafik dizayn
  • İletişim Psikolojisi

Özellikle 4 yıl süreyle derslerin çoğundan sorumlu olacaklar. Bu dersleri başarıyla tamamlamaları durumunda ‘İletişim Tasarımı ve Medya Lisans Diploması’ alacaklardır.

En Popüler:  Tarımsal Genetik Mühendisliği Bölümü Ne İş Yapar? Taban Puanları 2023

İletişim Tasarımı ve Medya Bölümü Mezunu Ne Yapar?

İletişim Sanatları bölümü mezunlarının iş hayatındaki temel görevi, reklamcılıkta modern teknolojileri en verimli şekilde kullanarak kurum ile tüketici arasında sağlıklı ve başarılı bir iletişim kurmaktır. Mezunlar aynı zamanda medya sektörü içinde birçok sinema ve televizyon yapımında da bulunabilmektedir.

İletişim Tasarımı ve Medya Bölümü Mezunu İçin İş İmkanları Neler?

İletişim Tasarımı ve Medya bölümü mezunları, kamu ve özel sektörde çok çeşitli işler bulabilirler. Sinema ve televizyon sektöründe, reklam sektöründe ve danışmanlık hizmeti veren kurumlarda çalışabilirler.

İletişim Tasarımı ve Medya Bölümü Taban Puanları 2023

İletişim Tasarımı ve Medya Bölümü 2023 taban puanlarına buradan ulaşabilirsiniz. Bu puanlar 18.12.2022 tarihinde ve saat 09:35:13’de güncellenmiştir. Burada verilen puanlar ve sıralamalar bu sene yerleşen adaylara aittir. Bu bilgiler ÖSYM-YÖK tarafından yayınlanmış olan en güncel puanlar ve sıralamalardır.

İletişim Tasarımı ve Medya Bölümü Atama Durumu ve Puanları

İletişim Tasarımı ve Medya Bölümü bölümünün ataması hakkında şuan bir bilgimiz yok. Aşağıdaki yorumlar kısmında iş ilanları ve atama durumu hakkındaki bilgilerini diğer okuyucularımızla paylaşabilir ve tartışabilirsiniz.

Dipnot: İletişim Tasarımı ve Medya Bölümü mezunlarının ne kadar kazandığını merak ediyorsanız güncel maaşlarını görmek için sitemizin arama kısmını kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu