İletişim Tasarımı Bölümü Ne İş Yapar? Taban Puanları 2023


İletişim Tasarımı Nedir?

İletişim Tasarımı, görsel iletişimin yaygınlaştığı platformlar konusunda multidisipliner bir anlayışla teknolojik gelişmelere ayak uydurarak estetik anlam içeren tasarımları gerçekleştirmeyi hedefleyen bir bölümdür.

Bu eğitim programında farklı konseptlere sahip alanlarda tasarım becerilerinin pekiştirilmesine yardımcı olacak her türlü teknik, teknolojik ve teorik bilgiler yer almaktadır. Bu sayede tasarım süreçleri doğru yönetilir ve tasarım ihtiyaçları karşılanabilir.

İletişim Tasarımı Bölümünün Eğitim Süresi Kaç Yıl?

Üniversitelerde İletişim Tasarımı; Sözel puan türünde öğrenci kabul eden ve Güzel Sanatlar, Sanat ve Tasarım, İletişim veya Mimarlık ve Tasarım gibi farklı fakültelerde eğitim veren bir lisans bölümüdür.

İletişim Tasarımı Bölümünün Dersleri Neler?

Aday öğrenciler, bu bölümü üniversite tercih listelerine eklerse;

  • İletişim Becerileri ve Akademik Raporlama
  • Bilgisayarların Sanat ve İletişim Amaçlı Kullanımı
  • Medya ve İletişim Kuramları
  • Tipografi
  • Hareket grafikleri
  • Görsel ve İşitsel Tasarım
  • Kullanıcı arayüzü tasarımı
  • Etkileşimli Sanat ve Tasarım
  • Etkileşim Tasarımı Prensipleri
  • Psikolojinin Temelleri

Bu nedenle birçok dersten sorumlu olacaklar. Öğrenciler bu dersleri eğitimin 4 yılında başarıyla tamamlarsa “İletişim Tasarımı Lisans Diploması” almaya hak kazanır.

İletişim Tasarımı Mezunları Ne Yapar?

Mezuniyet dönemini dolduran öğrenciler, hemen hemen her iletişim alanında kariyerlerine devam edebilirler. Televizyon kanalları, gazeteler, radyolar başta olmak üzere çeşitli medya ve haber ajanslarında içerik üretiminde rol alabilirler. İletişim tasarımcıları da kendi tasarımlarını doğrudan ihtiyaç sahiplerine getirebilirler.

İletişim tasarımcıları, kariyerlerini uzaktan çalışma konusunda da yönlendirebilirler. İstenirse gerekli tasarımları hazırlayıp herhangi bir kuruma bağlı olmadan çalışmayı tercih edebilirler.

En Popüler:  Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Ne İş Yapar? Taban Puanları 2023

İletişim Tasarımı Bölümü Taban Puanları 2023

İletişim Tasarımı Bölümü 2023 taban puanlarına buradan ulaşabilirsiniz. Bu puanlar 18.12.2022 tarihinde ve saat 09:35:20’de güncellenmiştir. Burada verilen puanlar ve sıralamalar bu sene yerleşen adaylara aittir. Bu bilgiler ÖSYM-YÖK tarafından yayınlanmış olan en güncel puanlar ve sıralamalardır.

İletişim Tasarımı Bölümü Atama Durumu ve Puanları

İletişim Tasarımı Bölümü bölümünün ataması hakkında şuan bir bilgimiz yok. Aşağıdaki yorumlar kısmında iş ilanları ve atama durumu hakkındaki bilgilerini diğer okuyucularımızla paylaşabilir ve tartışabilirsiniz.

Dipnot: İletişim Tasarımı Bölümü mezunlarının ne kadar kazandığını merak ediyorsanız güncel maaşlarını görmek için sitemizin arama kısmını kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu