İletişim Sanatları Bölümü Ne İş Yapar? Taban Puanları 2023


İletişim Sanatları Nedir?

Günümüzde iletişimin çok hızlı ve çok sayıda gerçekleşmesi, verimli ve verimsiz iletişim terimlerinin ortaya çıkmasına neden olmuştur. İletişim Sanatları bölümü, medyada verilecek bilgilerin verimli olmasını sağlamak için nitelikli insan ihtiyacından doğmuştur.

İletişim Sanatları Bölümünün amacı, genel medya cihazlarının (radyo ve televizyon gibi) medya kuruluşlarında verilen görevleri başarıyla kullanacak ve yerine getirecek, sektöre katkı ve fayda sağlayacak nitelikli çalışan personel yetiştirmektir.

İletişim Sanatları bölümünü seçmeyi düşünen aday öğrencilerin reklam ve sağlıklı iletişim kavramlarına ilgi ve merakı duymaları temel özelliklerden biridir.

Kaç yıllık İletişim Sanatları Bölümü Eğitim Dönemi?

İletişim Sanatları bölümünde 4 yıllık lisans eğitimi verilmektedir. Öğrencilerin mezun olabilmeleri için 240 AKTS’lik haklarını doldurmaları ve üniversitelerinin mezuniyet şartlarını yerine getirmeleri gerekmektedir.

İletişim Sanatları Bölümünün Dersleri Neler?

İletişim Sanatları bölümü öğrencileri, 4 yıllık eğitim hayatları boyunca iletişim ve reklam konusunda detaylı derslerle karşılaşacaklar.

Tercih listesinde İletişim Sanatları bölümü olan aday öğrenciler için;

  • İletişim Bilimi
  • Tasarım Atölyesi
  • Pazarlamanın Temel İlkeleri
  • Reklamcılığa Giriş
  • Fotoğraf Bilgileri
  • Davranış bilimleri
  • Şirket kültürü
  • İletişimde İkna
  • Tüketici davranışları
  • Medya planlaması

Özellikle 4 yıl süreyle derslerin çoğundan sorumlu olacaklar. Bu dersleri başarıyla tamamlamaları durumunda “İletişim Sanatları Lisans Diploması” alacaklardır. Diplomasını alanlara “Reklamcılık ve Halkla İlişkiler Uzmanı” unvanı verilir.

İletişim Sanatları Bölümü Mezunu Ne Yapar?

İletişim Sanatları Bölümü Mezunları, reklamcılıkta modern teknolojileri en iyi şekilde kullanarak kurumu ve tüketiciyi tanımak, reklam ürünleri projelerini izleyiciye göre üreterek ve geliştirerek kurum ve tüketici arasında bir bağ oluşturmaktır. analiz ederler.

En Popüler:  Rus Dili Öğretmenliği Bölümü Ne İş Yapar? Taban Puanları 2023

İletişim Sanatları Bölümü Mezunları İçin İş İmkanları Neler?

İletişim Sanatları bölümü mezunları, kamu ve özel sektörde reklam ve halkla ilişkiler uzmanı olarak çalışabilirler. Mezunlar daha çok medya kuruluşlarında ve reklam ajanslarında çalışmayı tercih ediyor.

İletişim Sanatları Bölümü Taban Puanları 2023

İletişim Sanatları Bölümü 2023 taban puanlarına buradan ulaşabilirsiniz. Bu puanlar 18.12.2022 tarihinde ve saat 09:34:17’de güncellenmiştir. Burada verilen puanlar ve sıralamalar bu sene yerleşen adaylara aittir. Bu bilgiler ÖSYM-YÖK tarafından yayınlanmış olan en güncel puanlar ve sıralamalardır.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Kont. Taban Puan Sıralama Ücret
İstanbul Kültür Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf) İletişim Sanatları (Burslu) SÖZ 10 306,47756 188.157
İstanbul Kültür Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf) İletişim Sanatları (Ücretli) SÖZ 9 Dolmadı ₺56.750
İstanbul Kültür Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf) İletişim Sanatları (%50 Burslu) SÖZ 46 Dolmadı ₺28.375

İletişim Sanatları Bölümü Atama Durumu ve Puanları

İletişim Sanatları Bölümü bölümünün ataması hakkında şuan bir bilgimiz yok. Aşağıdaki yorumlar kısmında iş ilanları ve atama durumu hakkındaki bilgilerini diğer okuyucularımızla paylaşabilir ve tartışabilirsiniz.

Dipnot: İletişim Sanatları Bölümü mezunlarının ne kadar kazandığını merak ediyorsanız güncel maaşlarını görmek için sitemizin arama kısmını kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu