Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri Bölümü Ne İş Yapar? Taban Puanları 2023


Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri Nedir?

Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri Bölümünün amacı, hekim tarafından verilen tedavilerin hastaya en iyi şekilde uygulanmasını sağlamak için mesleki yaşamlarında hastalıklardan korunma yöntemleri hakkında bilgi verecek nitelikli sağlık profesyonelleri yetiştirmektir. yol.

Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri bölümünü seçmek isteyen öğrenciler için sağlık sektörüne ilgi duymak, biyoloji bilimi, yardımsever ve disiplinli olmak en çok aranan özelliklerden biridir.

Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıl?

Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri bölümünde 4 yıllık lisans eğitimi verilmektedir. Öğrencilerin mezun olabilmeleri için 240 AKTS’lik haklarını doldurmaları ve üniversitelerinin mezuniyet şartlarını yerine getirmeleri gerekmektedir.

Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri Bölümünün Dersleri Neler?

Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri bölümü öğrencileri, 4 yıllık eğitim hayatları boyunca sağlık ve biyoloji dersleriyle karşılaşacaklar.

Tercih listesinde Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri bölümü olan aday öğrenciler için;

  • Anatomi
  • Histoloji
  • Biyokimya
  • Temel Bilgi ve İletişim Teknolojilerinin Kullanımı
  • Hemşirelik İlkeleri
  • İç Hastalıkları Hemşireliği
  • Davranış Bilimleri ve Psikoloji
  • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği
  • Cerrahi Hastalıklar Hemşireliği
  • Hemşirelikte Araştırma Yöntemleri

Özellikle 4 yıl süreyle derslerin çoğundan sorumlu olacaklar. Bu dersleri başarıyla tamamlamaları durumunda “Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri Lisans Diploması” alacaklardır.

Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri Bölümü Mezunu Ne Yapar?

Mezunlar, çalıştıkları kurumdaki hekimlerin temel görevleri arasında, tedavi yöntemlerinin uygulanmasına yardımcı olmak, hastaların tedavilerini takip etmek ve genel olarak hastalara yardımcı olmaktır.

En Popüler:  İnovasyon, Girişimcilik ve Yönetim Bölümü Ne İş Yapar? Taban Puanları 2023

Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri Mezunları İçin İş İmkanları Neler?

Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri Mezunları, kamu ve özel sektörde kendilerine yer bulabilirler. Mezunların çoğu hastanelerde çalışıyor.

Kamu Personeli Seçme Sınavından yani diğer ismiyle KPSS’den alınan puan, devlet kurumlarındaki iş olanaklarından yararlanmak için belirleyici olacaktır.

Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri Bölümü Taban Puanları 2023

Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri Bölümü 2023 taban puanlarına buradan ulaşabilirsiniz. Bu puanlar 18.12.2022 tarihinde ve saat 09:31:08’de güncellenmiştir. Burada verilen puanlar ve sıralamalar bu sene yerleşen adaylara aittir. Bu bilgiler ÖSYM-YÖK tarafından yayınlanmış olan en güncel puanlar ve sıralamalardır.

Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri Bölümü Atama Durumu ve Puanları

Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri Bölümü bölümünün ataması hakkında şuan bir bilgimiz yok. Aşağıdaki yorumlar kısmında iş ilanları ve atama durumu hakkındaki bilgilerini diğer okuyucularımızla paylaşabilir ve tartışabilirsiniz.

Dipnot: Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri Bölümü mezunlarının ne kadar kazandığını merak ediyorsanız güncel maaşlarını görmek için sitemizin arama kısmını kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu