Gürcü Dili ve Edebiyatı Bölümü Ne İş Yapar? Taban Puanları 2023


Gürcü Dili ve Edebiyatı Nedir?

Gürcü Dili ve Edebiyatı bölümü bir lisans programıdır ve bölümün amacı, öğrencilerin İbranice hakkında bilgili ve donanımlı olmalarını sağlamak için eğitim kurumlarındaki öğrencilere Gürcü dili ve edebiyatını en iyi ve etkili şekilde öğretmektir. dil. İbrani Dili ve Edebiyatı bölümü mezunlarının eğitim sektörüne ve öğrencilerine katkı sağlamaları beklenmektedir.

Gürcü Dili ve Edebiyatı bölümünü seçmeyi düşünen, öğrenmeyi ve öğretmeyi seven, Gürcü dili ve edebiyatı ile ilgilenen ve öğretmeye istekli, disiplinli, öğrencilerle iletişim kurabilen ve sorumluluk sahibi olan temel özellikler arasında Gürcü Dili ve Edebiyatı bölümünü seçmeyi düşünen öğrenciler yer almaktadır.

Gürcü Dili ve Edebiyatı Bölümünün eğitim süresi ne kadardır?

Gürcü Dili ve Edebiyatı bölümünde 4 yıllık eğitim verilmektedir. Öğrencilerin mezun olabilmeleri için 240 AKTS’lik haklarını doldurmaları ve üniversitelerinin mezuniyet şartlarını yerine getirmeleri gerekmektedir.

Gürcü Dili ve Edebiyatı Bölümünün Dersleri Neler?

Gürcü Dili ve Edebiyatı bölümü öğrencileri, 4 yıllık eğitim hayatlarında Gürcü Dili ve Edebiyatı ve öğretmenlik mesleği hakkında bilgi edinebilecekleri pek çok dersle karşılaşacaklar.

Tercih listesinde Gürcü Dili ve Edebiyatı bölümü bulunan aday öğrenciler için;

  • Dilbilgisine Giriş
  • Sözlü anlatım
  • Gürcü Okuryazarlığı
  • Temel Dilbilgisi
  • Yazılı Anlatım
  • Temel Sözdizimi
  • Gürcü Fonolojisi
  • Gürcistan Tarihi
  • Yazılı Anlatım
  • Dinleme

Özellikle 4 yıl süreyle derslerin çoğundan sorumlu olacaklar. Bu dersleri başarıyla tamamlamaları halinde “Gürcü Dili ve Edebiyatı Lisans Diploması” alacaklardır.

En Popüler:  İletişim ve Tasarım Bölümü Ne İş Yapar? Taban Puanları 2023

Gürcü Dili ve Edebiyatı Bölümü Mezunu Ne Yapar?

Gürcü Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunları, çalıştıkları eğitim kurumlarında öğrencilere Gürcüce öğretmek ve tercüme etmek mesleki yaşamlarının temel görevidir.

Gürcü Dili ve Edebiyatı Mezunu İçin İş İmkanları Neler?

Gürcü Dili ve Edebiyatı mezunlarının çalışmayı tercih ettikleri başlıca yerler devlet veya özel eğitim kurumlarıdır. Üniversite eğitimlerini tamamladıktan sonra kamu sektöründe istihdam edilebilmek için gerekli sınavları geçmeleri gerekmektedir.

Gürcü Dili ve Edebiyatı Bölümü Taban Puanları 2023

Gürcü Dili ve Edebiyatı Bölümü 2023 taban puanlarına buradan ulaşabilirsiniz. Bu puanlar 18.12.2022 tarihinde ve saat 09:32:32’de güncellenmiştir. Burada verilen puanlar ve sıralamalar bu sene yerleşen adaylara aittir. Bu bilgiler ÖSYM-YÖK tarafından yayınlanmış olan en güncel puanlar ve sıralamalardır.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Kont. Taban Puan Sıralama
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (Rize) (Devlet) Gürcü Dili ve Edebiyatı (Örgün) SÖZ 11 226,63985 680.032
Düzce Üniversitesi (Düzce) (Devlet) Gürcü Dili ve Edebiyatı (Örgün) SÖZ 21 210,35888 799.644

Gürcü Dili ve Edebiyatı Bölümü Atama Durumu ve Puanları

Gürcü Dili ve Edebiyatı Bölümü bölümünün ataması hakkında şuan bir bilgimiz yok. Aşağıdaki yorumlar kısmında iş ilanları ve atama durumu hakkındaki bilgilerini diğer okuyucularımızla paylaşabilir ve tartışabilirsiniz.

Dipnot: Gürcü Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunlarının ne kadar kazandığını merak ediyorsanız güncel maaşlarını görmek için sitemizin arama kısmını kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu