Gayrimenkul Değerleme Bölümü Ne İş Yapar? Taban Puanları 2023


Gayrimenkul ve Varlık Değerleme Bölümü Nedir?

Gayrimenkul sektörünün her geçen gün gelişmesi ve yeni iş imkanları sunması birçok kişiye uygun iş olanakları sağlamaktadır. Gayrimenkul sektörü Türkiye’deki en büyük sektörlerden biridir. Gayrimenkul ve Varlık Değerleme departmanı ile gayrimenkul sektörü çok sayıda kalifiye eleman kazanıyor.

Gayrimenkul ve Varlık Değerleme Bölümünün amacı, gayrimenkul sektörüne katkı sağlayacak, fark yaratacak, fayda sağlayacak, dinamik ve başarılı, finansta başarılı ve takım çalışmasında verimli kişiler yetiştirmek ve onları sektöre kazandırmaktır.

Gayrimenkul ve Varlık Değerleme Müdürlüğü Eğitim Süresi Kaç Yıl?

Gayrimenkul ve Varlık Değerleme bölümünde 4 yıllık lisans eğitimi verilmektedir. Öğrencilerin mezun olabilmeleri için 240 AKTS’lik haklarını doldurmaları ve üniversitelerinin mezuniyet şartlarını yerine getirmeleri gerekmektedir.

Gayrimenkul ve Varlık Değerleme Bölümü Dersleri Neler?

Gayrimenkul ve Varlık Değerleme Bölümü öğrencileri 4 yıllık eğitim hayatları boyunca finans, ekonomi ve işletme temelli derslerle karşılaşacaklar.

Tercih listesinde Gayrimenkul ve Varlık Değerleme bölümü bulunan aday öğrenciler için;

  • Bankalarda Konut Kredileri
  • Emlak Düzenlemeleri
  • Gayrimenkul Değerleme Teknikleri
  • Eleştirel Düşünme, Yaratıcılık ve Girişimcilik
  • Borçlar Hukuku
  • Kadastro ve Harita Bilgisi
  • Finansal Muhasebe
  • Temel Hukuk
  • Pazarlama ilkeleri
  • Gayrimenkul Mevzuatı

Özellikle 4 yıl süreyle derslerin çoğundan sorumlu olacaklar. Bu dersleri başarıyla tamamlamaları durumunda “Gayrimenkul ve Varlık Değerleme Lisans Diploması” alacaklardır. Diplomasını alanlara “Gayrimenkul ve Varlık Değerleme Uzmanı” unvanı verilir.

En Popüler:  Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Ne İş Yapar? Taban Puanları 2023

Gayrimenkul ve Varlık Değerleme Yönetimi Bölümü Mezunu Ne Yapar?

Gayrimenkul ve Varlık Değerleme Uzmanları, iş hayatındaki projelerin başlangıç ​​ve bitiş durumuna göre değer analizi yapma, bütçe kontrolü, proje koordinasyonu, finansal bilgileri analiz etme, gayrimenkul değerleme gibi diğer görevlere örnektir.

Gayrimenkul ve Varlık Değerleme Bölümü Mezunu İçin İş İmkanları Neler?

Gayrimenkul Geliştirme Uzmanı bireyler, özel sektör ve devlet bünyesinde pek çok iş fırsatı bulabilmektedir. Mezunlar bankalar, bakanlıklar, gelir idaresi, ulusal emlak genel müdürlüğü, finans şirketleri, sigorta şirketleri, yatırım ve danışmanlık şirketlerinde yer bulabilirler.

Kamu Personeli Seçme Sınavından yani diğer ismiyle KPSS’den alınacak puan, devlet kurumlarındaki imkanlardan yararlanmak için belirleyici olacaktır.

Gayrimenkul Değerleme Bölümü Taban Puanları 2023

Gayrimenkul Değerleme Bölümü 2023 taban puanlarına buradan ulaşabilirsiniz. Bu puanlar 18.12.2022 tarihinde ve saat 09:39:46’de güncellenmiştir. Burada verilen puanlar ve sıralamalar bu sene yerleşen adaylara aittir. Bu bilgiler ÖSYM-YÖK tarafından yayınlanmış olan en güncel puanlar ve sıralamalardır.

Gayrimenkul Değerleme Bölümü Atama Durumu ve Puanları

Gayrimenkul Değerleme Bölümü bölümünün ataması hakkında şuan bir bilgimiz yok. Aşağıdaki yorumlar kısmında iş ilanları ve atama durumu hakkındaki bilgilerini diğer okuyucularımızla paylaşabilir ve tartışabilirsiniz.

Dipnot: Gayrimenkul Değerleme Bölümü mezunlarının ne kadar kazandığını merak ediyorsanız güncel maaşlarını görmek için sitemizin arama kısmını kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu