Film Tasarımı ve Yönetmenliği Bölümü Ne İş Yapar? Taban Puanları 2023


Film Tasarım ve Yönetmenliği Nedir?

Film Tasarımı ve Yönetimi Bölümü, esas olarak film endüstrisine odaklanmaktadır. Bir diğer önemli sektör seri sektördür. Kendi sanatsal bakış açısıyla bu iki sektör

Sinema ve dizi sektörlerine ilgi ve alakası olan ve görsel zekası yüksek kişilerin bu yönde başarılı olma olasılığı daha yüksektir.

Teorik derslerin yanı sıra aldıkları uygulamalı dersler ile de çalıştıkları konuları daha iyi öğrenme imkanlarına sahip oluyorlar.

Öğrenciler aldıkları dersler neticesinde Yönetmenlik, Yapımcılık, Senaryo Yazarlığı, Kurgu, Sinematografi alanlarında çalışma şansına sahip olurlar.

Film Tasarım ve Yönetmenlik Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıl?

Film Tasarımı ve Yönetimi Bölümünde 4 yıllık eğitim verilmektedir. Öğrencilerin mezun olabilmeleri için 240 AKTS’lik haklarını doldurmaları ve üniversitelerinin mezuniyet şartlarını yerine getirmeleri gerekmektedir.

Film Tasarımı ve Yönetmenliği Bölümünün Dersleri Neler?

Film Tasarımı ve Yönetimi Bölümü öğrencileri, 4 dönemlik eğitim hayatları boyunca film tasarımı ve film kültürü üzerine pek çok dersle karşılaşacaklar.

Tercih listesinde Film Tasarımı ve Yönetimi Bölümü olan aday öğrenciler için;

 • Çağdaş Sinema Tarihi
 • Sinema Dili
 • Yönetmenliğe Giriş
 • Sinema Sosyolojisi
 • Dünya Sinema Tarihi
 • Senaryo Yazımına Giriş
 • Türk Sinema Tarihi
 • Yabancı Sinema Tarihi
 • Görsel Tasarım
 • Tasarım Düzenleme
 • Yönetim Tasarımı
 • Ürün tasarımı

Film Tasarımı ve Yönetmenliği Mezunu Ne Yapar?

Film Tasarımı Bölümü’nden mezun olanlar, gelecek hayatlarında kendilerini sinema ve dizi sektöründe buluyorlar. Sektörde yapımcıdan yönetmenliğe kadar birçok pozisyon var.

En Popüler:  Rus Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Bölümü Ne İş Yapar? Taban Puanları 2023

Film Tasarımı ve Yönetmenliği Mezunu İçin İş İmkanları Neler?

Film Tasarımı bölümü mezunlarının lisans eğitimleri sırasında kazandıkları tecrübe ve bilgiler doğrultusunda hangi sektörde ve hangi pozisyonda çalışmak istediklerini seçebilirler. Ülkemizde ve dünyada film ve dizi sektöründe pek çok iş imkanı olması ve her geçen gün yeni projelerin ortaya çıkması sektörü canlı tutmaktadır.

Film Tasarımı ve Yönetmenliği Bölümü Taban Puanları 2023

Film Tasarımı ve Yönetmenliği Bölümü 2023 taban puanlarına buradan ulaşabilirsiniz. Bu puanlar 18.12.2022 tarihinde ve saat 09:38:22’de güncellenmiştir. Burada verilen puanlar ve sıralamalar bu sene yerleşen adaylara aittir. Bu bilgiler ÖSYM-YÖK tarafından yayınlanmış olan en güncel puanlar ve sıralamalardır.

Film Tasarımı ve Yönetmenliği Bölümü Atama Durumu ve Puanları

Film Tasarımı ve Yönetmenliği Bölümü bölümünün ataması hakkında şuan bir bilgimiz yok. Aşağıdaki yorumlar kısmında iş ilanları ve atama durumu hakkındaki bilgilerini diğer okuyucularımızla paylaşabilir ve tartışabilirsiniz.

Dipnot: Film Tasarımı ve Yönetmenliği Bölümü mezunlarının ne kadar kazandığını merak ediyorsanız güncel maaşlarını görmek için sitemizin arama kısmını kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu