Felsefe Grubu Öğretmenliği Bölümü Ne İş Yapar? Taban Puanları 2023


Felsefe Grubu Öğretmenliği Nedir?

Felsefe Grup Öğretmenliği Bölümünün amacı, öğrencilere felsefe, psikoloji ve sosyoloji alanlarında felsefe derslerini en verimli ve etkili şekilde eğitim kurumlarında öğretmek ve öğrencilerin felsefe dersi hakkında bilgi sahibi ve donanımlı olmalarını sağlamaktır. Felsefe Grubu Öğretmenliği bölümü mezunlarının eğitim sektörüne ve öğrencilerine fayda ve katkı sağlaması beklenmektedir.

Felsefe Grubu Öğretimi, öğrenmek ve öğretmek isteyen, felsefe, sosyoloji ve psikoloji ile ilgilenen ve öğretmek isteyen, disiplinli, öğrencilerle iletişim kurabilen ve sorumluluk sahibi olan öğrencilerin bölümün temel özelliklerinden biridir.

Felsefe Grubu Öğretmenliği Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıl?

Felsefe Grubu Öğretmenliği bölümünde 4 yıllık eğitim verilmektedir. Öğrencilerin mezun olabilmeleri için 240 AKTS’lik haklarını doldurmaları ve üniversitelerinin mezuniyet şartlarını yerine getirmeleri gerekmektedir.

Felsefe Grubu Öğretmenliği Bölümünün Dersleri Neler?

Felsefe Grup Öğretmenliği Bölümü öğrencileri, 4 yıllık eğitim hayatlarında felsefe ve öğretmenlik mesleği hakkında bilgi edinebilecekleri pek çok dersle karşılaşacaklar.

Tercih listelerinde Felsefe Grubu Öğretimi bölümü bulunan aday öğrenciler için;

  • Eğitim bilimine giriş
  • Sosyolojiye Giriş
  • Gelişim psikolojisi
  • Felsefeye Giriş
  • Klasik Mantık
  • Çocuklar İçin Felsefe
  • Program geliştirme ve öğretme
  • Kurumlar Sosyolojisi
  • Ölçme ve değerlendirme
  • Düşünme Eğitimi

Özellikle 4 yıl süreyle derslerin çoğundan sorumlu olacaklar. Bu dersleri başarıyla tamamlamaları halinde “Felsefe Grubu Öğretmenliği Lisans Diploması” alacaklardır. Diplomasını alan mezunlara “Felsefe Grup Öğretmeni” unvanı verilir.

En Popüler:  Avrupa Birliği İlişkileri Bölümü Ne İş Yapar? Taban Puanları 2023

Felsefe Grubu Öğretmenliği Bölümü Mezunu Ne Yapar?

Felsefe Grup Öğretmenliği Bölümü mezunları ve Felsefe Grup Öğretmeni unvanına sahip olanların, mesleki yaşamlarındaki temel görevleri, çalıştıkları eğitim kurumlarında öğrencilere felsefe dersini en iyi ve doğru şekilde öğretmektir.

Felsefe Grup Öğretmenliği Bölümü Mezunları İçin İş İmkanları Neler?

Felsefe Grubu Öğretmenliği mezunlarının çalışmayı tercih ettikleri başlıca yerler devlet veya özel eğitim kurumlarıdır. Üniversite eğitimlerini tamamladıktan sonra kamu sektöründe istihdam edilebilmeleri için gerekli sınavlarda başarılı olmaları gerekmektedir.

Felsefe Grubu Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları 2023

Felsefe Grubu Öğretmenliği Bölümü 2023 taban puanlarına buradan ulaşabilirsiniz. Bu puanlar 18.12.2022 tarihinde ve saat 09:38:15’de güncellenmiştir. Burada verilen puanlar ve sıralamalar bu sene yerleşen adaylara aittir. Bu bilgiler ÖSYM-YÖK tarafından yayınlanmış olan en güncel puanlar ve sıralamalardır.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Kont. Taban Puan Sıralama
Gazi Üniversitesi (Ankara) (Devlet) Felsefe Grubu Öğretmenliği (Örgün) EA 21 309,9402 252.470
Atatürk Üniversitesi (Erzurum) (Devlet) Felsefe Grubu Öğretmenliği (Örgün) EA 21 Dolmadı
Çukurova Üniversitesi (Adana) (Devlet) Felsefe Grubu Öğretmenliği (Örgün) EA 21 Dolmadı

Felsefe Grubu Öğretmenliği Bölümü Atama Durumu ve Puanları

Felsefe Grubu Öğretmenliği Bölümü bölümünün ataması hakkında şuan bir bilgimiz yok. Aşağıdaki yorumlar kısmında iş ilanları ve atama durumu hakkındaki bilgilerini diğer okuyucularımızla paylaşabilir ve tartışabilirsiniz.

Dipnot: Felsefe Grubu Öğretmenliği Bölümü mezunlarının ne kadar kazandığını merak ediyorsanız güncel maaşlarını görmek için sitemizin arama kısmını kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu