Faizsiz Kredi Veren Bankalar; 2022

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Ülkemizde bir çok kişi faizli kredi çekme işlemine soğuk bakar. Bunun sebebi bazı kişilerde dinidir. Kimileri ise faiz giderlerini düşürmek amacıyla yatırımlarını ve faaliyetlerini farklı yabancı kaynaklardan elde etmek isterler. Bundan dolayı de ülkemizde bankalar faizsiz kredi kampanyalarını müşterilerine sunuyor. Ülkemizde etkinlik gösteren bankalar arasında faizsiz kredi veren bankalar 2022 yılında bir tek İNG, Denizbank, HSBC ve Finansbank’tır. Faizsiz kredi imkânı bankaların inisiyatifine bağlı olduğu için bu dört banka dışındaki diğer kredi kuruluşları nadiren faizsiz kredi imkânı sağlamaktadır. Ara dönemlerde sağlanan bu imkân da bankaların genel anlamda özel müşterilerine dosya harcaması, sigorta masrafı gibi ekstra bedeller ilave edilerek kısa vadeli olarak geri ödemeli şekilde sunulmaktadır. Konumuzda vadesiz kredi isteyebileceğiniz bankalar ve vadesiz kredi standartları ile ilgili bilgileri sunmuş olacağız.

2020 Yılında En Uygun Kredi Veren Bankalar

HSBC bankası dünya çapında hizmet veren köklü bir bankadır. Ülkemizdeki müşterileri için hazırladığı faizsiz kredi kampanyasında 3 bin liraya kadar kredi imkânı sağlamaktadır. Geri ödeme vadesi ise 9 aydır. Bu krediden yararlanabilmek için HSBC bankasının kredi kartını kullanıyor olmanız gerekmektedir. Kredi kartına tanımlı bu kredi seçeneğinde kartınızı 9 ay boyunca 200 TL alt limitli olarak kullanmanız da ön koşullar arasında yer almıştır. Düzgüsel şartlarda nakit olarak meydana getirdiğiniz aylık 200 liralık alışverişinizi kredi kartı ile yaparak kısa vadede borç bulma ve taksitle ödeme imkânına bu şekilde sahip olabilirsiniz.

Hangi Banka 2020 Yılı İçin Ne Kadar Kredi Veriyor?

Faizsiz kredi veren bankalar arasında olan Finansbank ise 2 bin liralık faizsiz kredi imkânını müşterileri için kampanyalar oluşturarak sağlıyor. Kampanya dâhilinde 12 ay vadeyle geri ödeme isteniyor. Aylık yaklaşık 166 liraya denk gelen ödemelere ortalama 199 lira dosya harcaması ve yaşınıza bağlı olarak değişen 300 liraya kadar sigorta harcaması da ekleniyor. Tıpkı HSBC bankasında olduğu şeklinde Finansbank da kendi kredi kartından aylık 100 lira alt limitli harcama taahhüdünü ön şartlar arasına koyuyor.

En Popüler:  Yapı Kredi Koronavirüs Kredi Kartı Borcu Erteleme Nasıl Yapılır?

Denizbank bu yılki faizsiz kredi kampanyasında müşterilerine 2500 liraya kadar kredi imkânı sunuyor. 12 ay vade ile geri ödeme isteyen banka ortalama 99 lira dosya masrafı yaşınıza bağlı olarak değişkenlik gösteren hayat sigortasını da sizden kesiyor. Kredi kartı kullanım alt limiti ise 150 lira olarak belirlenmiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu