Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bölümü Ne İş Yapar? Taban Puanları 2023


Bilgisayar Teknolojisi ve Bilgi Sistemleri Nedir?

Bilgisayar Teknolojileri ve Bilgi Sistemleri, bilgisayarın ve avantajlarının diğer sektörlere uyarlanması, sektörün sorunlarının çözülmesi ve her türlü cihaz, ağ, yazılım dilleri ve veri tabanlarının incelenmesi ve kullanılması konusunda eğitim veren akademik bir disiplindir.

Lisans öğrencileri; Öğrencileri programlama, ağ oluşturma, sistem yönetimi ve internet geliştirme uygulamalarına hazırlar. Bilgi sistemlerinde incelenen teknolojiler arasında programlama, ağ oluşturma, sunucu yönetimi, bilgi güvenliği, veritabanı tasarımı ve geliştirme, sistem analizi ve tasarımı ve web geliştirme bulunmaktadır.

Bilgisayar Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıl?

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilgi Sistemleri, üniversitelerde 4 yıllık bir lisans bölümüdür. Bilgisayar Teknolojisi ve Bilgi Sistemleri bölümü sadece Sayısal puan türünden seçilebilir.

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilgi Sistemleri Bölümü Dersleri Neler?

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilgi Sistemleri alanında eğitim almayı hedefleyen aday öğrenciler;

 • Ekonomi
 • Veri Yapıları
 • Dijital Devre Tasarımı
 • Nesne yönelimli programlama
 • Yapısal Programlama
 • Dosya Organizasyonu ve İşlemleri
 • Bilgisayar Mimarisi
 • İş Bilgi Sistemleri
 • İnternet Programcılığı
 • Görsel Programlama
 • Veritabanı Yönetim Sistemleri
 • Bilgisayar Güvenliği
 • Yönetim Bilgi Sistemi

ve daha birçok dersten sorumlu olacaklar. 4 yıl içinde derslerini başarıyla tamamlayan öğrenciler, “Bilgisayar Teknolojisi ve Bilgi Sistemleri Bölümü Lisans Diploması” almaya hak kazanır.

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilgi Sistemleri Bölümü Mezunu Ne Yapar?

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilgi Sistemleri mezunları, işletmelerin ihtiyaçlarını yönetmede teknoloji ve teknolojik araçları işletme sistemine entegre etmeye yardımcı olan kişilerdir.

En Popüler:  Yer Bilimleri Mühendisliği Bölümü Ne İş Yapar? Taban Puanları 2023

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilgi Sistemleri Mezunu İçin İş İmkanları Neler?

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilgi Sistemleri alanında çok çeşitli konuları kapsar.

Bölüm mezunları birçok firmanın IT departmanlarında görev alabilmektedir. Devlet kurum ve kuruluşlarında aynı departmanda istihdam sağlamaları mümkündür. Öte yandan üniversitelerde akademik kariyer de seçenekler arasında yer alıyor.

Ayrıca yazılım geliştiren firmalardan bölüm mezunları; Ayrıca farklı alanlarda web tasarımcısı, veritabanı yönetimi ve programlamada yer alabilirler.

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bölümü Taban Puanları 2023

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bölümü 2023 taban puanlarına buradan ulaşabilirsiniz. Bu puanlar 18.12.2022 tarihinde ve saat 09:27:38’de güncellenmiştir. Burada verilen puanlar ve sıralamalar bu sene yerleşen adaylara aittir. Bu bilgiler ÖSYM-YÖK tarafından yayınlanmış olan en güncel puanlar ve sıralamalardır.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Kont. Taban Puan Sıralama
Bartın Üniversitesi (Bartın) (Devlet) Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri (Örgün) SAY 41 278,20364 315.376

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bölümü Atama Durumu ve Puanları

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bölümü bölümünün ataması hakkında şuan bir bilgimiz yok. Aşağıdaki yorumlar kısmında iş ilanları ve atama durumu hakkındaki bilgilerini diğer okuyucularımızla paylaşabilir ve tartışabilirsiniz.

Dipnot: Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bölümü mezunlarının ne kadar kazandığını merak ediyorsanız güncel maaşlarını görmek için sitemizin arama kısmını kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu