Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü Ne İş Yapar? Taban Puanları 2023


Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Nedir?

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, öğrencilerin beden ve ruh sağlığını ön planda tutarak, sporla birlikte insanlığın gelişimine katkı sağlayacak çağdaş değer ve niteliklerle öğrencileri donatacak eğitim sistemleri oluşturmayı amaçlayan akademik bir disiplindir.

Beden eğitimi ve gençlik sporları ve öğretmen ve antrenör eğitimi gibi ilgili alanlarda eğitim araştırmalarının iletişimini teşvik eder. Dergi, öğretme ve koçluk, öğrenme ve müfredat ve özellikle pedagojinin bu boyutlarının karşılıklı bağımlılığı üzerine veriye dayalı ve savunuculuk belgelerinin sunulmasını teşvik eder.

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümünün Eğitim Süresi Kaç Yıl?

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, üniversitelerde sadece Spor Bilimleri Fakültesi bünyesinde yer alan ve sadece Eşit Ağırlık puan türüne göre seçilebilen 4 yıllık bir lisans bölümüdür.

Bu bölüm, 2018-2019 tercih döneminde sadece 2 farklı seçenek ile 2 farklı şehirde yer almaktadır.

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümünün Dersleri Neler?

Tercih listelerine Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümünü ekleyen aday öğrenciler;

 • İnsan Anatomisi ve Kinesiyoloji
 • Beden Eğitimi ve Sporun Temelleri
 • Genel Jimnastik
 • Egzersiz Fizyolojisi
 • Niceleme ve değerlendirme
 • Fiziksel uygunluk
 • Beden Eğitimi ve Spor Tarihi
 • Bilimsel Araştırma Yöntemleri
 • Beslenme ve Egzersiz
 • Engelliler İçin Beden Eğitimi ve Spor
 • Okullarda Rekreasyon Programları
 • Beden Eğitimi ve Sporda Psikoloji
 • Atletizm, Jimnastik, Voleybol, Basketbol, ​​Beyzbol, Futbol vb.
En Popüler:  Bulgar Dili ve Edebiyatı Bölümü Ne İş Yapar? Taban Puanları 2023

Eğitimin 4 yılında daha birçok dersin eğitiminden sorumlu olacaklar. Tüm bu dersleri başarıyla tamamlayan öğrenciler “Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü Lisans Diploması” almaya hak kazanır.

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü Ne Yapar?

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği mezunları, nesillerin beden ve ruh sağlığını koruyarak fiziksel becerilerini ne kadar artırabileceklerini keşfetmeleri için eğitim vermektedir.

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü Mezunları İçin İş İmkanları Neler?

Beden Eğitimi Öğretmeni olmaya hak kazanan mezunlar, isimlerinden de anlaşılacağı üzere Milli Eğitim Bakanlığına bağlı birçok farklı eğitim kurumunda spor eğitimi konusunda öğretmen olarak çalışma hakkına sahiptir.

Kamu Personeli Seçme Sınavından yani diğer ismiyle KPSS’den alınacak puan, söz konusu eğitim kurumları arasında kamu kurumu olanların çalışabilmesi için belirleyici olacaktır.

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları 2023

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü 2023 taban puanlarına buradan ulaşabilirsiniz. Bu puanlar 18.12.2022 tarihinde ve saat 09:28:34’de güncellenmiştir. Burada verilen puanlar ve sıralamalar bu sene yerleşen adaylara aittir. Bu bilgiler ÖSYM-YÖK tarafından yayınlanmış olan en güncel puanlar ve sıralamalardır.

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü Atama Durumu ve Puanları

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü bölümünün ataması hakkında şuan bir bilgimiz yok. Aşağıdaki yorumlar kısmında iş ilanları ve atama durumu hakkındaki bilgilerini diğer okuyucularımızla paylaşabilir ve tartışabilirsiniz.

Dipnot: Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü mezunlarının ne kadar kazandığını merak ediyorsanız güncel maaşlarını görmek için sitemizin arama kısmını kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu