Animasyon ve Oyun Tasarımı Bölümü Ne İş Yapar? Taban Puanları 2023


Animasyon ve Oyun Tasarımı Nedir?

Animasyon ve Oyun Tasarımı, hareket ve şekil değişikliği yanılsamasını yaratma sürecine ve ayrıca animasyon ve oyun geliştirme için tasarım ve estetik uygulama sanatına odaklanan bir çalışma alanıdır.

Çeşitli izleyiciler için düşünceleri, konuları ve mesajları temsil etmek için geleneksel ve yeni medyanın yaratıcı ve bilinçli kullanımını kolaylaştırır. Animasyon ve Oyun Tasarımı, işbirlikçi, son derece pratik ve endüstri odaklı bir yaklaşımla, öğrencilere sadece estetik ve teknik yeterlilikleri değil, aynı zamanda yerel adrese hitap eden teknoloji, sanat ve medyayı entegre eden projelerin yaratıcılık ve kavramsallaştırma projelerini ifade etme fırsatı sunuyor, uluslararası ve uluslararası teknolojiler. ayrıca sunuyor.

Animasyon ve Oyun Tasarımı Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıl?

Animasyon ve Oyun Tasarımı, üniversitenin İletişim Fakültesi’nin 4 yıllık lisans bölümüdür.

Animasyon ve Oyun Tasarımı sadece Sözel puan türüne göre öğrenci kabul etmekte olup, 2019-2020 yılı YÖK verilerine göre 4 farklı seçenekle tercih kılavuzlarında sadece bir üniversite yer almaktadır.

Animasyon ve Oyun Tasarımı Bölümü Dersleri Neler?

Üniversitede bu bölümü okumayı hedefleyen ve tercih listelerine dahil edilecek aday öğrenciler;

 • Animasyon ve Oyun Tasarımına Giriş
 • Algı ve Tasarım Kavramları
 • Bilgisayar grafikleri
 • Clay ile modelleme
 • Oyun Analizi
 • Vektör çizim
 • Tasarımcılar İçin Eskiz Teknikleri
 • Görsel Anlatım
 • 2D Animasyon
 • 3D Modelleme, Tekstüre ve Aydınlatma
 • Üç Boyutlu Organik Modelleme
 • Oyun Üretimi ve Prototipleme
 • Üç Boyutlu Karakter Animasyonu
 • Bölüm Tasarımı ve Oyun Mekaniği
En Popüler:  Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bölümü Ne İş Yapar? Taban Puanları 2023

ve 4 yıllık eğitim öğretim süreci boyunca alanıyla ilgili birçok dersten sorumlu olacaklar. Tüm bu teorik ve pratik dersleri başarıyla tamamlayan öğrenciler “Animasyon ve Oyun Tasarımı Lisans Diploması” almaya hak kazanır.

Animasyon ve Oyun Tasarımı Bölümü Mezunu Ne Yapar?

Animasyon ve oyun tasarımcıları, planların görünen yüzleri üzerindeki karakterlerin ve ortamların tasarımı, modellenmesi ve yaratılmasına göre programlamayı alır.

Animasyon ve Oyun Tasarımı Mezunları İçin İş İmkanları Neler?

Animasyon ve oyun tasarımcıları için kariyer seçenekleri, kapsamlı eğitimleri sayesinde birçok alanda mevcuttur. En basit haliyle mezunlar kariyerlerine oyun şirketlerinde, çizgi film şirketlerinde, grafik tasarım atölyelerinde, otomotiv şirketlerinde devam edebilirler.

Gelişmiş tasarım bilgileri sayesinde birçok devlet ve özel kurumda çalışabilirler. İsterlerse akademik kariyer sürekliliği de bir tercihtir.

Mezunların, kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilebilmeleri için Kamu Personeli Seçme Sınavından yani diğer ismiyle KPSS’den yeterli puan almaları beklenmektedir.

Animasyon ve Oyun Tasarımı Bölümü Taban Puanları 2023

Animasyon ve Oyun Tasarımı Bölümü 2023 taban puanlarına buradan ulaşabilirsiniz. Bu puanlar 18.12.2022 tarihinde ve saat 09:25:46’de güncellenmiştir. Burada verilen puanlar ve sıralamalar bu sene yerleşen adaylara aittir. Bu bilgiler ÖSYM-YÖK tarafından yayınlanmış olan en güncel puanlar ve sıralamalardır.

Animasyon ve Oyun Tasarımı Bölümü Atama Durumu ve Puanları

Animasyon ve Oyun Tasarımı Bölümü bölümünün ataması hakkında şuan bir bilgimiz yok. Aşağıdaki yorumlar kısmında iş ilanları ve atama durumu hakkındaki bilgilerini diğer okuyucularımızla paylaşabilir ve tartışabilirsiniz.

Dipnot: Animasyon ve Oyun Tasarımı Bölümü mezunlarının ne kadar kazandığını merak ediyorsanız güncel maaşlarını görmek için sitemizin arama kısmını kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu