Uyum Uzmanı Nedir? Maaşları, Kariyerleri ve Eğitimleri

Genel Bilgiler

Lisans düzeyiLisans
Derece Alan İşletme, finans veya ilgili alan
Deneyim İş eğitiminde
İş Büyümesi (2014-2024) %3 büyüme
Ortalama Yıllık Maaş (2015)69.180 TL (uyumluluk görevlileri için)

Kaynaklar: Çalışma İstatistikleri Bürosu

Bir uyum uzmanı Bir şirketin operasyonlarının belirli bir endüstriyi düzenleyen yasalara uymasını sağlar. Endüstri tipi spesifik sorumluluklar belirler ve bir uyumluluk uzmanı kullanan alanlar büyük ölçüde değişir. Bunlar devlet, enerji, finansal hizmetler, imalat, sağlık ve diğer alanları içerir. Bir uyumluluk uzmanı genellikle üst düzey bir uyum görevlisine veya işletme yöneticisine rapor verir. Bu pozisyon için bir lisans derecesi ve bazı iş başında eğitim gerekir.

Farklı uyumluluk uzmanlarına bir göz atalım ve sonra alanla ilgili bazı genel kariyer ve maaş bilgilerine bakalım.

Sözleşme Uyum Uzmanı

Kar amacı gütmeyen veya kar amacı gütmeyen bir kuruluş sözleşme uygunluk uzmanı Sözleşmelerin, politikaların ve prosedürlerin mevcut düzenlemelere uygun olduğundan emin olmak. İncelemeler, birkaç sağlayıcı sözleşmesi ve hizmetlerinin finansal incelemesi ile ilgili olarak yapılabilir. Uyum uzmanı kayıtları, mali sistemleri ve sağlayıcıların organizasyon yapılarını incelemeye çağrılabilir. Bir kuruluşun hizmet sözleşmelerini belirlemek veya değiştirmek için hizmet sağlayıcıları etkileyen eğilimleri analiz edebilir.

Ticaret Uyum Uzmanı

Bir ticaret uygunluk uzmanı tedarik zincirlerine göre tüm ithalat ve ihracat uyum prosedürlerini denetler. Ürün akışının küresel ticaret uygunluk düzenlemelerine uygun olduğundan ve tüm belgelerin doğru ve düzenli olduğundan emin olur. Ayrıca ticarete uyum konusunda yerel çalışanları eğitebilir.

İş Uyum Uzmanı

iş uygunluk uzmanı genellikle bir şirketin operasyonlarında güçlü bir etik ve dürüstlük kodunu teşvik etmesi istenir. Bu genellikle çalışanların izlemesi için belirlenmiş plan ve politikaların uygulanmasını içerir. Ayrıca potansiyel riskleri değerlendirmesi ve bunları hafifletme yolları bulması istenebilir.

En Popüler:  Belgelendirme Uzmanı Nedir? Maaşları, Kariyerleri ve Eğitimleri

Çevresel Uyum Uzmanları

Bir çevresel uyum uzmanı Kirletici madde yaratan bir şirket aleyhindeki yasaları uygular. Buna atık yönetiminin izlenmesi, gürültü kirliliği ve uygun endüstriyel hijyenin belirlenmesi de dahildir. Ayrıca hava ve su izinlerini kullanabilir ve uygunluk denetimlerini yapabilir. Çevresel uyum uzmanı, çalışanlar için güvenli bir çalışma ortamı yaratmada genellikle bir işe sahiptir.

Kariyer ve Maaş Bilgileri

Çalışma İstatistikleri Bürosu’na göre, uyum görevlisi iş sayısının ulusal ortalamanın altında olan 2014-2024 yılları arasında %3 oranında artması bekleniyor. Uyum görevlisi olarak çalışanların ortalama yıllık maaşı 2015 yılında 69.180 liraydı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu