Üniversite Kariyer Rehberi: İşyeri Dramasından Uzak durun

Köprüleri yakmak muhtemelen herkesin kolejden sonraki ilk işinde yapmak istediği son şeydir. Başını belaya sokmak, ofis politikası dünyasında, öğrenci dünyasındakinden çok daha kolaydır. İşte, güvende olmak için, kaçınmak isteyebileceğiniz bazı bölgeler.

Siyaset

Sırf bir fikriniz olması, iş arkadaşlarınızla konuşmanız gerektiği anlamına gelmez. Üniversite öğrencilerinin konuşulması beklenir. Ancak giriş seviyesi çalışan olması gerekmez.

Fikrinizi susturmak, işe yaramaz bir arı olmak zorunda olduğunuz anlamına gelmez. Bunun yerine, politikayı tartışmak istiyorsanız, tartışmaya ne yapmak istediğinizi düşünün. İşyerine göre aylık Hızlı Firma eğer amacınız iş arkadaşlarınızın düşüncelerini değiştirmekse, önce onların düşüncelerini ve nasıl oluşturduğunu öğrenin. Bu, iş arkadaşlarınızı anlamanıza olanak sağlar, daha sonra aranızda bir güven seviyesi paylaşılabilir.

Dedikodu

Dedikodu yapmaktan kaçınmak zordur çünkü çoğu insan kirlenmeyi sever. (Bu nedenle dedikodu sayfaları sürekli olarak sevgili gazetelerimizin en çok okunan bölümleri arasında yer almaktadır.) Ama dedikoduların kaynağı olmaktan kaçınmak için elinizden geldiğince sıkı çalışın. Kariyer portalı Dedikodu, çalışanların size güvenmeyi bırakması için kesin bir yol olduğunu söylüyor. Dedikoduları dinlemek eğlencelidir, sadece söylentileri dolaştırmaya başlamayın.

Çokbilmiş

Üniversitede sana söylediklerinin aksine, gerçekten her şeyi bilmiyorsun. İşleri halletmenin en iyi yolunu bulsanız bile, şirketten 30 yıllık bir usta, sistemi değiştirmeye başlayan bazı genç girişimcilere hakaret edebilir.

İş tanımınızı yeniden yazmak, kafaları yanlış kullanmanın başka bir yoludur. Değişim her zaman iyidir, bazen geleneğin üstünlüğü vardır. Monster, ara sıra yeni fikirler önermek. Ancak üstünüzün isteklerine karşı duyarlı olmak gerektiğini söylüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu