Tırnak Teknisyeni Meslekleri İçin Kariyer Bilgisi

Tırnak Teknisyeni İçin Görev Tanımı

Müşterilerin elleri ve ayakları üzerinde tırnak bakımı uygulamak, tırnak teknolojisinin birincil sorumluluğudur. Bir tırnak teknolojisi tırnakları keser, şekillendirir, cilalar ve cilalar, ayrıca tırnaklara uçlar veya sarımlar uygular, el ve ayaklara masaj yapar, losyonlar uygular ve tırnak sanatlarını fırçalar. Bazı çivi teknolojileri, tırnak hizmetleri sırasında kullanılan ürünleri doğrudan müşterilere satmakta ve her satışta komisyon kazanmaktadır. Akşamları ve hafta sonları, genellikle salonda veya spa’da çalışan tırnak teknisyenleri için yaygındır. Çivi teknisyenleri genellikle bir çalışan veya spa veya salon sahibinden alan kiralayan bağımsız bir müteahhit olarak çalışır. Serbest çalışan tırnak teknikleri, salon yönetimi, işe alma, envanter, pazarlama ve defter tutma işlemlerini üstlenir.

EğitimBir topluluk kolejinden, meslek enstitüsünden veya kozmetik okulundan alınan sertifika veya diploma
İş Yetenekleriİyi görme keskinliği, fiziksel dayanıklılık ve müşteri hizmetleri ve satış becerileri
Yıllık Ortalama Maaş (2018)*24.330 TL (manikürcü ve pedikürciler için)
İş Büyümesi (2016-2026)* %13 büyüme (manikürcü ve pedikürciler için)

Kaynak: *İşgücü İstatistikleri Bürosu

Eğitim Şartları – Nasıl Olunur?

Çivi teknisyenleri, genellikle bir tam zamanlı çalışmanın bir döneminden sonra, bir topluluk kolejinden, meslek enstitüsünden veya kozmetik okulundan sertifika veya diploma kazanmalıdır. Eyalet ve yerel lisanslama gereksinimleri değişiklik gösterir. Çivi teknisyenleri genel kozmetik beceriler, sağlık ve güvenlik prosedürleri, manikür ve pedikür becerileri, cilt tedavileri, devlet düzenlemeleri ve bir doktora sevk gerektiren tırnak etkilerini ve ayrıca genel iş becerilerini inceler. Çivi teknisyenleri, akrilik, jel veya fiberglas çiviler, heykel, hava fırçalama ve tırnak sanat gibi tırnak uygulamaları ve uygulamalarındaki yeni gelişmeleri öğrenmek için sürekli eğitim fırsatlarına katılmaktadır.

İş Yetenekleri

Çivi teknisyenleri detaylı çalışmalar için iyi görme keskinliğine ihtiyaç duyar. Tırnak teknisyeni meslekleri, oturmak, ayakta durmak ve müşterilerin elleri ve ayakları üzerinde çalışarak saatlerce vakit geçirmek zorunda oldukları için fiziksel dayanıklılık gerektirir. Sağlam müşteri hizmetleri ve satış becerileri önemlidir, çünkü müşterinin memnuniyeti tırnak teknisyenlerinin bir numaralı önceliğidir.

Kariyer ve Maaş Bilgisi

Çalışma İstatistikleri Bürosu, düşük maliyetli manikür ve pedikür seçeneklerine artan bir ilgi göstererek, 2016-2026 yılları arasında tırnak teknisyeni meslekleri için gelecekteki ortalama iş büyüme oranının %13 olduğunu tahmin ediyor. Çivi teknisyenleri 2018’de yıllık ortalama 24.330 TL kazandılar.

Benzer Meslekler

Bu alandaki benzer kariyer seçenekleri şunlardır:

Kozmetikçi

Bu profesyoneller stil, renk ve saç kesme ve ayrıca makyaj uygulayabilir. Kozmetologların lisanslı ve akredite bir programdan mezun olmaları gerekir. BLS’ye göre, kuaförlerin, kuaförlerin ve kozmetikçilerin 2018’den itibaren 24.730 liralık ortalama maaşları vardı. BLS, bu profesyonellerin 2016’dan 2026’ya kadar olan on yıl içindeki işlerinde %13 artış olduğunu bildirdi.

Cilt Bakım Uzmanı

Güzellik deneyiminin bir parçası olarak, cilt bakımı uzmanları, cildin bakımı ve tedavisine odaklanır. Ayrıca lisanslı olmalı ve akredite bir programı tamamlamış olmalıdırlar. BLS tarafından 2016 ve 2026 yılları arasında cilt bakımı uzmanları için %14’lük bir istihdam artışı öngörülmüştü. BLS’ye göre, bu grup için 2018’de 31.290 liralık bir ortalama maaş bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu