Tesis Müdürü Maaşı ve Görev Tanımı

İşletme Yöneticisi İçin Görev Tanımı

Bir tesis yöneticisi, dahil olan kampüsün niteliğine bağlı olarak çeşitli görevlerden sorumludur. Genel olarak, bir tesis yöneticisi, binaların ve altyapının bakımı ve işletimi, teknoloji operasyonları ve yenilenmesi, mimari tasarım ve yenileme ile kampüs ve personelinin güvenliği ve güvenliği ile ilgili kararlara katılacaktır.

EğitimMevcut lisans ve lisans dereceleri
İş YetenekleriEsneklik, liderlik, takım ruhu, karar verme
Yıllık Ortalama Maaş (2017)İdari hizmetler yöneticileri için 94.020 TL
İş Büyümesi (2016-2026)İdari hizmetler yöneticileri için %10

Kaynak: Çalışma İstatistikleri Bürosu

Eğitim Şartları – Nasıl Olunur?

Kampüs tesis yönetimi pozisyonları genellikle tesis yönetimi, mimarlık, mühendislik, inşaat yönetimi veya işletme yönetimi alanında bir derece ile başlar. Derecesi lisansüstü veya lisans düzeyinde olabilir. Bir tesisi yöneticisinin çalışma geçmişi genellikle inşaat, gayrimenkul veya iç tasarım alanındadır.

Gerekli Yetenekler ve Şartlar

Tesis yönetiminde kariyer, gerçekleri toplayabilen ve bilgiye dayanarak karar verebilen bir kişi gerektirir. Esnek olma ancak gerektiğinde son teslim tarihlerini karşılama yeteneği faydalıdır. Önde gelen ve zorlu çalışanların becerisi, iyi takım ruhunu geliştirmeye yardımcı olur.

Kariyer ve Maaş Bilgisi

Tesis yönetim personelinin kariyer fırsatlarından diğer iş büyüme göstergelerine ayak uydurması beklenmektedir. Çalışma İstatistikleri Bürosu, tesis yöneticilerini de içeren yıllık idari servis yöneticilerinin yıllık maaşını 94.020 Türk lirası olarak bildirmiştir. Üst düzey idari hizmetler müdürü pozisyonları için rekabet keskindir. Ancak daha düşük seviyelerde pozisyonlar için daha fazla fırsat vardır. BLS ayrıca, sahadaki işler için 2016-2026 için %10’luk bir büyüme öngörüleceğini de belirtiyor.

En Popüler:  Kodlama Uzmanı Maaşı, Eğitim ve İş Tanımı

Benzer Meslekler

Yönetim kariyerleri için bu diğer seçeneklere bakabilirsiniz:

Mülkiyet, Emlak ve Topluluk Birliği Müdürü

Her zaman gerekli olmasa da, ticari, konut ve sınai mülkler için geniş sorumluluk alanlarına sahip olan bu yöneticiler için, işletme veya ilgili alanlarda lisans veya hatta yüksek lisans dereceleri ortaktır. Bu yönetim pozisyonları için 2016-2026 yılları arasında ortalama %10’luk iş büyümesinin BLS tarafından tahmin edildiği tahmin edildi. Bu meslek için BLS tarafından 2017 yılında ortalama yıllık maaş 58.670 TL olarak bildirilmiştir.

Maliyet Tahmincisi

Birçok maliyet tahmincisi, matematikte güçlü geçmişlerle birlikte lisans derecelerine sahiptir. BLS’ye göre, geniş deneyime sahip bazı inşaat işçileri derece olmadan mesleğe giriyorlar. Maliyet tahmin edicileri, toplanan verileri üretim ve inşaat projeleri için para, zaman ve iş gücü gereksinimlerini tahmin etmek için kullanırlar. BLS, 2016-2026 yıllarında ortalama istihdam artışının %11’den daha hızlı olacağını öngörmüştür. 2017’de bildirilen BLS’nin bu mesleğe ilişkin ortalama maaşı yılda 63.110 ABD lirasıydı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu