Sınırlı Sorumluluk Şirketleri, Öğrenci İçin Önemli Avantajlar Sunuyor

Sınırlı Sorumluluk Şirketi, küçük işletme sahibine önemli avantajlar sağlayan bir tür iş yapısıdır. LLC’ler, bir şahıs firması ile bir kurum arasında bir çeşit melezdir. Her iki işletme yapısı da avantajlar sunar. Ancak ikisi de özellikle küçük işletmeler için yapılandırılmamıştır. Sonra LLC’ler geldi. Bir LLC’nin bazı avantajları şunlardır:

  • Vergilendirme

LLC’ler bir ‘vergi geçişi’ vergi varlığıdır. Bu, yalnızca kar veya zarar payınızdan vergilendirilme seçeneğiniz olduğu anlamına gelir. Nolo iş hukuku şirketi uyarınca, şirketinizin kar ve zararları işletme düzeyinde vergilendirilmez, bunun yerine ortakların bireysel vergi beyannamesi üzerinden vergilendirilirler. Böylece, karı vergilendirilmeden firmaya yeniden yatırmayı seçebilirsiniz.

  • Yükümlülük

Sınırlı sorumluluk şirketleri kendi adlarına kadar yaşarlar. Ticari borçlar veya davalardan işletme sahipleri şahsen sorumlu değildir. Bu, tek mal sahiplerinin daima imrendiği bir şirketin en önemli faydalarından biridir. Nolo, sahiplerin işletmeye karşı yasal hükümlerden sorumlu olmadığını söyledi. Demek evini kaybetme riskini göze alamazsın çünkü davalarını kaybettin. Sahipleri yalnızca LLC’ye yatırılan miktara kadar sorumludur.

  • Hızlı ayar

Bir LLC’nin kurulması için evrak çok azdır. Gerçekten sadece iki ana belge var: LLC Örgütlenme ve Çalışma Sözleşmesi.

LLC İş Sözleşmesi, iş ilanıdır. Nolo bunun çoğu eyalette gerekli olan tek yasal adım olduğunu söylüyor. (Diğerleri dikkatinizi açıklayan bir gazete reklamı gerektirir.) LLC Kuruluş Makalesi, eyaletinizin LLC dosyalama ofisinde dosyalanmış olmalıdır.

LLC Çalışma Sözleşmesi, sahiplerin hak ve sorumluluklarını tanımlamak için hazırlanan bir belgedir. Nolo bu belgenin yasalarca gerekli olmasa da, mal sahiplerinin önceden bir Çalışma Anlaşması oluşturmasının çok önemli olduğunu söylüyor. Bu, mülkiyet, mali yükümlülükler ve kontrol tutarsızlıklarının herhangi bir şekilde yazılı olarak bildirilmesiyle çözülebilir.

Her zaman iş hukukunu ve yapısını sertifikalı bir iş danışmanı veya avukatla görüşün. Uygun uzmana danışmadan bu makaledeki hiçbir bilgiyi takip etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu