Saint Joseph, Missouri Eğitim ve Şehir Bilgileri

Hakkında bilgi

Bugün St.Joseph, ABD'deki Nüfus Sayım Bürosu tahminlerine dayanarak, 2014 yılında 77.000 nüfusu ile Missouri'nin en büyük şehirlerinden biridir ve eyaletin kuzeybatı bölgesi için önemli bir şehir merkezi olarak hizmet vermektedir.

Joseph'deki görülecek yerler arasında Pony Express Müzesi ve Jesse James Ev Müzesi bulunur. Kentin park sistemi, sakinlere ve ziyaretçilere beyzbol elmasları, yüzme havuzları ve tenis kortları gibi çeşitli açık hava olanaklarına erişim sağlıyor. Buna ek olarak, bir park alanı şehir içi yürüyüş, bisiklete binme ve doğa yürüyüşünün keyfini çıkarabileceğiniz yeşil bir kemerle bağlar.

Saint Joseph Eğitim Olanakları

4 yıllık bir devlet okulu olan Missouri Western State Üniversitesi, St. Joseph'te yaşıyor. Missouri Western, lisansüstü ve lisansüstü lisans sertifikalarının yanı sıra, liberal sanatlar ve bilimler okulları, mesleki çalışmalar, güzel sanatlar, işletme ve lisansüstü çalışmalarıyla ödüller vermektedir. 2014 sonbaharı itibariyle bu üniversite yaklaşık 6.000 öğrenciye kaydolmuştur.

Joseph ayrıca 2 yıllık küçük bir devlet okulu olan Hillyard Teknik Merkezi'ne de sahiptir. Bu okul, bilgisayar destekli çizim, yangın bilimi, pratik hemşirelik ve kaynak da dahil olmak üzere çeşitli alanlarda sertifikalar vermektedir. Hillyard Tech, Sonbahar 2014 itibariyle 146 öğrenciye kayıt yaptırmıştır.

Saint Joseph Ekonomi ve Sanayi

Joseph'teki başlıca endüstriler arasında hayvan ilaç araştırma ve üretimi, sağlık ve eğitimin yanı sıra otomotiv aküsü üretimi ve hava çalışma platformu üretimi bulunmaktadır. Gıda işleme şirketi Triumph Foods, Mosaic Life Care, hayvan sağlığı şirketi Boehringer Ingelheim Vetmedica Inc., American Family Insurance ve Missouri Western State University gibi kentin en iyi işverenleri arasındadır.

Sending
User Review
0 (0 votes)
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu