Saint Ann, Missouri Eğitim ve Şehir Bilgileri

St. Ann hakkında, Missouri

ABD Nüfus Sayımı tahminlerine göre St. Ann, Missouri'de 12.955 kişi yaşıyor. Şehir, St. Louis County'nin kuzeybatısında, St. Louis şehrine yaklaşık 26 kilometre uzaklıktadır. 2010 nüfus sayımından itibaren nüfusun yaklaşık %70'i beyazdı.

St. Ann'in iki okul bölgesi, bir topluluk merkezi ve bir golf sahası vardır. Şehir genelinde, yaklaşık 100 dönümlük alan sunan çok sayıda park bulunmaktadır. St. Ann, St. Louis metropol alanının bir parçasıdır ve sakinleri, Gateway Arch, Forest Park ve St. Louis Bilim Merkezi gibi cazibe merkezlerine kolay erişim mesafesindedir.

Eğitim Olanakları

St. Ann'in şehir sınırlarında bir tescilli kurumu vardır: Amerikan Ticaret Okulu. 100'den fazla öğrenciye HVAC ve elektrik ve elektronik onarım sertifika programları sunmaktadır. Şehrin 20 mil yakınında, sakinleri yaklaşık 60 ortaöğretim sonrası kurum bulabilirler.

Missouri Üniversitesi-St. Louis sadece birkaç mil uzaklıktadır. Bir devlet üniversitesinde lisans, yüksek lisans ve doktora programlarına sahiptir ve yaklaşık 17.000 öğrenciye hizmet vermektedir. Louis'deki Washington Üniversitesi, yaklaşık 14.400 öğrenciye lisans ve lisansüstü programları olan özel bir okuldur. Ulusal üniversiteler arasında 15. sırada yer aldı. ABD Haberleri ve Dünya Raporu 2016 yılında.

Bölgedeki diğer okullar arasında St. Louis Maryville Üniversitesi, Missouri Baptist Üniversitesi ve Fontbonne Üniversitesi bulunmaktadır. Urshan İlahiyat Enstitüsü, Concordia Semineri ve Eden İlahiyat Semineri gibi çeşitli teolojik seminerlerin yanı sıra teknik okullar ve topluluk kolejleri de yakınlarda bulunmaktadır.

Ekonomi ve Endüstri

2012 nüfus sayım verilerine göre, Saint Ann'deki en yüksek istihdam 427 çalışanla konaklama ve yemek hizmetlerinde olmuştur. İdari ve destek ile atık yönetimi ve iyileştirme hizmetleri ile perakende ticaretin 326 çalışanı vardı.

Sending
User Review
0 (0 votes)
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu