Sağlık Sigortası Uzmanı Maaşları, Ne İş Yapar? Görevleri Neler?

Bir sağlık sigortası uzmanı hastalar için çeşitli finansal faktörleri yönetmektedir. Bu uzmanlar genellikle bilgisayar ve iletişim becerilerine ek olarak sağlık sigortası konusunda önceden deneyime sahip olmalıdır. Okullar, olası sağlık sigortası uzmanları için gerekli olabilecek programlar sunmaktadır.

Temel bilgi

Sağlık sigortası uzmanları, tıbbi sigorta taleplerini işleme koymak, tıbbi kodlama yapmak ve çeşitli sağlık bakımı ortamlarında hasta kayıtlarını tutmaktan sorumludur. Sigorta uzmanları için iş unvanları sigorta billers, tıbbi kodlayıcılar ve talep denetleyicileri içerir. Aday adaylar daha önce deneyime sahip olmalı ve sağlık sigortası uzmanları için bir eğitim programının yanı sıra kodlama için isteğe bağlı bir sertifikasyon tamamlamak isteyebilirler.

Zorunlu Eğitim Sağlık sigortası uzmanlık programının tamamlanması
Diğer gereklilikler Sağlık sigortası alanında önceki iş tecrübesi, güçlü bilgisayar ve iletişim becerileri
Belgeleme İsteğe Bağlı Sertifikalı Profesyonel Kodlayıcı (TBM) kimlik bilgileri kullanılabilir
Öngörülen İş Büyümesi (2018-2028)*Tüm tıbbi kayıtlar ve sağlık bilgisi teknisyenleri için %11
Ortalama Yıllık Maaş (2018)*Tüm tıbbi kayıtlar ve sağlık bilgi teknisyenleri için 40.350 TL

Kaynak: *İşgücü İstatistikleri Bürosu

Sağlık Sigortası Uzmanı İş Tanımı

Sağlık sigortası uzmanları, tıbbi kayıt prosedürlerini kullanarak hasta kayıtlarının gözden geçirilmesini içeren birçok farklı sorumluluk taşır. Talepleri inceler ve sigorta uygunluğunu doğrularlar, ayrıca tıbbi masrafları ve diğer ödemeleri veya ayarlamaları kaydederler. Sağlık sigortası uzmanları da kodlama hatalarını tespit etmekten veya gereken değişiklikleri yapmaktan sorumludur.

Diğer sorumluluklar, hastalara tıbbi yardım alma ve anlamada yardımcı olmaktır. Ofiste, genellikle diğer sağlık personeli üyeleri ve sağlık sigortası sağlayıcılarıyla iletişim kurulmaktadır. Ayrıca hastaların kayıtlarını, fatura ayrıntılarını ve kayıt formlarını elektronik olarak saklayan ve düzenleyen dahili veritabanlarının güncellenmesinden de sorumludurlar.

En Popüler:  Adobe Photoshop İllüstratörler: İş Tanımı ve Bilgi

Sağlık Sigortası Uzmanları için Gereksinimler

Sağlık sigortası uzmanları, genellikle talepler ve ödeme işlemleri, tıbbi kodlamalar ve tıbbi terminoloji dahil olmak üzere pek çok tıbbi fatura alanında uzmandır. Bilgisayar bilgisi, veri girişi, e-posta ve İnternet önemlidir. Sağlık sigortası uzmanları ayrıca mükemmel sözlü ve sözlü becerilerin yanı sıra çok görevli olma ve öncelik düzeyleri belirleme becerisine de ihtiyaç duyabilir.

İşverenler genellikle sağlık sigortası sektöründe önceki deneyime ihtiyaç duyar. Çoğu işveren aynı zamanda bir eğitim programının tamamlanmasını tercih eder. Gelecekteki sağlık sigortası uzmanları, bir sağlık sigortası uzmanlığı programını tamamlayarak deneyim ve resmi bir akademik eğitim alabilir. Programlar çoğu topluluk kolejinde, teknik okulda, üniversitede veya diğer işletme kolejlerinde sunulmaktadır. Kurslar ofis prosedürlerini, tıbbi kodlamayı, tıbbi terminolojiyi ve ilkeleri içerebilir.

Zorunlu olmamakla birlikte, sağlık sigortası uzmanları, Amerikan Profesyonel Kodlayıcılar Akademisi (Sertifikalı Profesyonel Kodlayıcı ) sertifikası alabilirler.). Sertifika sınavına girmek için adaylar iş deneyiminden en az iki yıl önce sahip olmalı ve anatomi, anestezi, sindirim, laboratuvar, patoloji, solunum ve idrar gibi alanları kapsayan yazılı bir sınavı geçmelidir.

Maaş Bilgisi ve İş Durumu

Çalışma İstatistikleri Bürosu sağlık sigortası uzmanlarını bir tür tıbbi kayıt ve sağlık bilgisi teknisyeni olarak sınıflandırmaktadır. Mayıs 2018’de, BLS bu tür teknisyenler tarafından kazanılan ortalama yıllık maaşını 40.350 TL olarak bildirdi. Sağlık bilgi teknisyenlerinin istihdamının, BLS başına, 2018 ve 2028 arasında, yaklaşık olarak %11 oranında artacağı tahmin edilmektedir;

Sigorta taleplerinin ele alınması, tıbbi kodlama ve diğer finansal işler bir sağlık sigortası uzmanının sorumluluğundadır. İşverenler, üniversite dersleriyle alınabilecek resmi eğitimleri tercih eder; Tecrübe de önemlidir. Profesyonel sertifika başka bir ek kimlik belgesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu