Sağlık Avukatı: Görev Tanımı ve Kariyer Gereklilikleri

Sağlık Avukatı İçin Görev Tanımı

Sağlık hizmetleri avukatları, oldukça karmaşık olan sağlık hizmetleri yönetmeliklerini ve sağlık hizmetlerinin yönetimini düzenleyen sağlık hizmeti yasası olarak bilinen yasaları yorumlarlar. Bu uzman avukatlar; ruhsatlandırma, geri ödeme, risk yönetimi, malpraktis davaları ve genel kurumsal yönetim konuları dahil olmak üzere sağlık hizmetleri yasalarından etkilenen tüm konularda hastanelere, doktorlara, ilaç şirketlerine, sigorta şirketlerine ve diğer sağlık hizmeti sağlayıcılarına tavsiyede bulunur.

Sağlık hizmetleri yasasının kapsamı, sağlık hizmeti sunan kişilere, yardımlı üreme gibi biyoetik konular da dahil olmak üzere geniş bir dizi endişeye makul bir şekilde danışmanlık vermeleri için oldukça yetenekli avukatlar gerektirmektedir. Sağlık hizmetleri avukatları ayrıca Medicare ve Medicaid uyumluluğuna ilişkin yasaları ve hasta gizlilik yasalarına uymak için yeni teknolojilerin uygulanmasını da yönlendirir. Ek olarak, bu avukatlar yasal stratejiler geliştirebilirler.

EğitimAvukat lisansı ve Juris Doktor derecesi
İş YetenekleriPolitikaya afinite, yasal süreç bilgisi, sağlık hizmetlerine ilgi
Yıllık Ortalama Maaş (2017)Avukatlar için 119.250 TL
İş Büyümesi (2016-2026)Avukatlar için %8

Kaynak: Çalışma İstatistikleri Bürosu

Eğitim Şartları – Nasıl Olunur?

Sağlık hizmetleri avukatları, bir Juris Doktor derecesi programını tamamlamış ve eyaletlerinin baro sınavını geçen lisanslı avukatlara sahip olmalıdırlar. İstihdam fırsatlarını en üst düzeye çıkarmak için, bir sağlık bakım avukatı olarak kariyer arayanlar sağlık hukukunda dersler alırken bir hukuk derecesine devam etmeli ve sağlık hizmetleri sağlayıcıları veya bunları düzenleyen devlet kurumları ile stajyer ve staj olanakları araştırmalıdır.

Gerekli Yetenekler ve Şartlar

Her türlü yasayı uygulamak için mantıklı ve analitik bir zihin gereklidir. Sağlık yasası, Amerikan sağlık sisteminin içsel işleyişine dair genel merakın yanı sıra politika ve yasama süreci için de güçlü bir yakınlık gerektirir.

Kariyer ve Maaş Bilgisi

Çalışma İstatistikleri Bürosu’na göre avukatların istihdamının ortalama olarak %8, 2016’dan 2026’ya kadar hızlı büyümesi bekleniyor. Ancak, her yıl hukuk fakültesinden mezun olan çok sayıda öğrenci nedeniyle iş bulma yarışması güçlü olmalıdır. BLS’ye göre, sağlık avukatları da dahil olmak üzere tüm avukatlar için yıllık ortalama maaş, Mayıs 2017’de 119.250 liraydı. Ancak maaşlar uzmanlık, işveren türü ve lokasyona büyük ölçüde bağımlıydı.

Benzer Meslekler

Aşağıda, sağlık uzmanlığı alanındaki meslekler için birkaç seçenek bulunmaktadır:

İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı

Sağlık hizmeti ile ilgilenen. Ancak bunu yorumlamak yerine yasanın uygulanmasını tercih edenler iş sağlığı ve güvenliği uzmanı olmakla ilgilenebilirler. Bu uzmanlar, işçi güvenliği yönetmeliklerine uyulmasını sağlamak için ofis binalarını ve diğer iş yerlerini denetler. Ayrıca işyeri yaralanmalarını ve çalışanları eğitmekle de ilgilenebilirler. İş sağlığı ile ilgili bir alanda lisans derecesi bu kariyer için asgari şarttır. Ancak bir yüksek lisans derecesi işverenler tarafından talep edilebilir. Mayıs 2017 itibariyle, iş sağlığı ve güvenliği uzmanları için ortalama yıllık maaş, BLS’ye göre 71.780 liraydı. BLS, bu alanın 2016’dan 2026’ya kadar ortalama %8 oranında büyüyeceğini öngörmektedir.

Alacaklar Muayene

Talep denetçisinin işi, sağlık sigortası ile ilgilenen herkes için iyi olabilir. Bu işçiler sağlık sigortası taleplerini gözden geçirir ve ardından talep tutarının ödenmesini onaylar veya reddeder. Bir lise diploması asgari gereklilik olmasına rağmen, lisans derecesi veya alandaki bazı deneyimler iş olanaklarını artırabilir. Talep denetçilerinden bazı eyaletlerde bir lisans almaları gerekebilir. BLS’ye göre, sağlık uzmanı hakemleri de dahil olmak üzere, 2017 yılı ortalama tazminat talepleri, denetçiler ve araştırmacılar için yıllık maaş 64.900 liraydı. Bu kariyer alanındaki istihdam artışının 2016’dan 2026’ya kadar %1 oranında düşmesi beklenirken, BLS büyümenin büyük kısmının sağlık sigortası sektöründe olacağını bildirmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu