Sacramento Şehir ve Yüksek Eğitim Bilgileri

Hakkında bilgi

Sacramento, 2014 ABD Nüfus Sayım Bürosu tahminlerine göre yaklaşık 485.000 kişilik büyük bir şehirdir. Bölge, yaşamak ve ülkenin en ırksal olarak entegre yaşam ortamlarından birine sahip olmak için sürekli olarak arzu edilen bir yer olarak kabul edilmektedir. 2010 itibariyle, Sacramento sakinlerinin yüzde 45’i beyaz, yaklaşık yüzde 15’i siyah veya Afrikalı Amerikalı, yüzde 18’inden fazlası Asya ve yüzde 27’si Hispanik veya Latin olarak tanımlandı.

Birçok açık hava meraklısı, çeşitli doğal alanlara yakınlığı için Sacramento bölgesinin keyfini çıkarır. Tahoe Gölü’ndeki karla kaplı dağlar, Sacramento’ya arabayla kısa bir mesafededir ve yerel öğrenciler arasında popüler olan kayak merkezlerine günlük geziler yapar. Napa Vadisi’nin şarap ülkesi ve Kaliforniya Merkez Vadisi’nin diğer cazibe merkezlerine Sacramento’dan günlük geziler olarak erişilebilir. Hava, hoş ve ılık, neredeyse hiç kar içermeyen nispeten sıcak kışlar var.

Sacramento’da Yüksek Eğitim

California Eyalet Üniversitesi Sacramento kampüsü, 2014 Sonbaharı itibariyle 29.000’den fazla öğrencisi bulunan kentin dört yıllık büyük okulu. Koleji ve Sacramento Şehir Koleji.

Sacramento’da Ekonomi ve İstihdam

Eyalet hükümeti Sacramento’daki en büyük işverenlerden biridir. Federal ve yerel yönetimler de bölge için önemli istihdam kaynaklarıdır. İç kısımda 40 milden fazla olmasına rağmen, Batı Sacramento’nun iç banliyösü, malların taşınması ve dağıtımı için önemli bir merkez olan büyük bir derin su limanı olan Sacramento Limanı’nı işletmektedir. Sacramento ekonomisinin diğer önemli itici güçleri arasında ticaret, ulaşım, kamu hizmetleri, profesyonel ve ticari hizmetler ile eğlence ve konukseverlik sayılabilir.

2010-2014 yılları için Sacramento’daki ortalama hane halkı geliri 50.013 $ idi ve bu da eyalet çapında ortalamadan 61.489 $ ‘dan önemli ölçüde düşüktü. Sacramento sakinlerinin yüzde 20’sinden fazlası o dönemde yoksulluk seviyesinin altında yaşıyordu.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu