Provo Utah Eğitim ve Şehir Bilgileri

Hakkında bilgi: Provo, Utah

2014 yılında Provo’nun nüfusunun ABD Nüfus Sayım Bürosu tarafından 114.801 olduğu tahmin ediliyor. 2010 nüfus sayım rakamlarına göre kent nüfusunun yaklaşık yüzde 85’i yalnız beyazdı ve nüfusun yüzde 15’inden fazlası Hispanik veya Latin olarak tanımlanıyor. Konut sakinlerinin yaklaşık yüzde 3’ü Asyalı idi.

Utah Vadisi’nde bulunan Provo, 500 metreden daha yüksek bir yüksekliktedir. Wasatch Sıradağının Y Dağı, Provo üzerinde yükseliyor ve dağlarda kayak ve doğa yürüyüşü için fırsatlar sunuyor. Şehir yılda ortalama 57 inç karın üzerindedir ve günlük ortalama sıcaklıklar Ocak ayında 31 derece Fahrenhayt’tan Temmuz’da 77 dereceye kadar düşmektedir.

Provo’daki cazibe merkezleri arasında Covey Sanat Merkezi, Provo Rekreasyon Merkezi ve Ulusal Tarihi Yerler Kaydı’ndaki Akademi Meydanı’ndaki Provo Şehir Kütüphanesi bulunmaktadır. Son Zaman Azizler İsa Mesih Kilisesi de kilisenin Provo Utah Tapınağı ve Provo Tabernacle gibi Provo’da yer almaktadır.

Provo’nun Eğitim Olanakları

Provo, Brigham Young Üniversitesi’nin (BYU) ana kampüsüne ev sahipliği yapıyor ve ülkenin en iyi 66. üniversitesini. Bu özel okul 1875 yılında Son Azizler İsa Mesih Kilisesi tarafından kuruldu ve Mormon Kilisesi hala üniversiteyi bu güne kadar destekliyor. 2014 sonbaharında, BYU doktora veya lisansüstü sertifikaları ile lisans peşinde 30.400’den fazla öğrenci vardı.

Provo’ya 15 mil yarıçapında, Orem’deki Stevens-Henager Koleji ve Utah Valley Üniversitesi ve Lehi’deki Mountainland Uygulamalı Teknoloji Koleji dahil olmak üzere bir avuç diğer kar amacı gütmeyen orta öğretim okulu bulunmaktadır.

Provo’nun Ekonomisi ve Başlıca İşverenleri

2016 yılında, Forbes Provo’yu ülkede iş ve kariyer için 4. sırada, iş yapma maliyeti için 14 numaralı ve iş büyümesi için 3. sırada seçti. Şehirdeki başlıca endüstriler arasında teknoloji, sağlık ve eğitim, araştırma yazılımı şirketi Qualtrics, ev güvenliği ve enerji tasarrufu şirketi Vivint ve şecere hizmeti de dahil olmak üzere anahtar işverenler bulunmaktadır. Ancestry.com. Diğer önemli işverenler Brigham Young Üniversitesi, Misyoner Eğitim Merkezi ve Utah Vadisi Bölgesel Tıp Merkezidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu