Providence, Rhode Island Eğitim ve Şehir Bilgileri

Hakkında bilgi, Providence, Rhode Island

1636’da kurulan Providence, ülkenin en yoğun nüfuslu şehirlerinden biridir. 2014 ABD Nüfus Sayım Bürosu tahminlerine göre, kentin 179.000’in üzerinde nüfusu vardı. Providence’deki sömürge ve tarihi binaların birçoğu, çağdaş kullanımlara hizmet ederken eşsiz tarihi cephelerini korumak için yenilenmiştir.

‘Yaratıcı Başkent’ lakaplı Providence, Trinity Repertory şirketi ve Rhode Island Filarmoni Orkestrası dahil olmak üzere çeşitli sahne sanatları gruplarına ev sahipliği yapıyor. Providence Sahne Sanatları Merkezi, Providence Festival Bale ve Gaziler Anıt Oditoryumu dahil olmak üzere gösteri sanatları mekanları bulunmaktadır.

Açık hava rekreasyonuyla ilgilenenler için Providence, Narragansett Körfezi’nde ve kollarında yelken ve tekne gezintisi sunmaktadır. Açık hava meraklıları, şehir merkezindeki Woonasquatucket Nehri boyunca yer alan bir kentsel park olan Waterplace Parkı’nda da dolaşabilirler.

Providence Eğitim

Providence, 2016’ya dayanan 14. en iyi ulusal üniversite olan Brown Üniversitesi’ne ev sahipliği yapıyor. Bu Ivy League okulu, 2014 Sonbaharı itibariyle 9.000’den fazla öğrenciye kaydolmuştur ve doktora dereceleri sunmaktadır.

Providence College ayrıca sıralandı ABD Haberleri, Kuzey’deki 2 numaralı bölgesel üniversite olarak. Bu özel okul önlisans, lisans ve yüksek lisans dereceleri verir ve 2014 Güz döneminde yaklaşık 4.500 öğrenci nüfusa sahiptir. Şehir ayrıca Rhode Island Koleji, Rhode Island Tasarım Okulu ve Johnson & Wales Üniversitesi kampüsüne ev sahipliği yapmaktadır.

Providence Ekonomi

Sağlık hizmetleri Providence’ın önde gelen sektörlerinden biridir ve Rhode Island Hastanesi, Kadın ve Bebek Hastanesi, Miriam Hastanesi ve Roger Williams Tıp Merkezi ile Providence’in en iyi işverenleri arasındadır. Diğer büyük işverenler arasında Brown ve Johnson & Wales üniversiteleri, Bank of America, Citizens Bank ve Verizon sayılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu