Portsmouth, New Hampshire Eğitim ve Şehir Bilgileri

Hakkında bilgi: Portsmouth, New Hampshire

Portsmouth, New Hampshire sahilinde bulunmaktadır ve 2014 ABD Nüfus Sayım Bürosu tahminlerine göre yaklaşık 21.600 nüfusa sahiptir. Şehir dört mevsim yaşar. Ancak hava New Hampshire’ın bazı kısımları kadar aşırı değildir, çünkü okyanus hem yaz hem de kış aylarında ılımlı sıcaklıklara yardımcı olur.

Portsmouth’daki önemli turistik yerler arasında USS Albacore Müzesi ve Parkı ve Portsmouth Harbor Deniz Feneri bulunmaktadır. Kent ayrıca canlı bir sanat topluluğuna sahiptir; müzik salonu, 19. yüzyıldan kalma bir tiyatro, yıl boyunca dans, film, müzik ve tiyatro gösterilerine ev sahipliği yapar ve her yaz Portsmouth sahil parkında düzenlenen Prescott Park Sanat Festivali.

Portsmouth Eğitim Olanakları

Great Bay Community College 2014 Güz döneminde yaklaşık 2.100 öğrenciye kaydolmuştur. Okul, işletme yönetimi ve yönetimi, bilgisayar programlama ve anayurt güvenliği, kolluk kuvvetleri, itfaiye ve ilgili koruyucu hizmetler gibi alanlarda 10’dan fazla sertifika programı sunmaktadır. GBCC ayrıca biyoteknoloji, dijital medya teknolojisi, hemşirelik, veterinerlik teknolojisi ve diğer konularda yaklaşık iki düzine önlisans programına sahiptir. 4 yıllık bir okul arayan sakinler, Durham’daki New Hampshire Üniversitesi ana kampüsüne ya da 40 milden daha kısa mesafede bulunan MA, North Andover, MA’daki Merrimack College’a gidebilirler.

Portsmouth Ekonomisi

Portsmouth varlığını bir liman kenti konumuna borçludur ve endüstrisinin çoğu bu işleve odaklanmıştır. Gemiler, yolcu gemileri, konteyner gemileri ve dökme yük gemileri için tesislere sahiptir. Limanın ayrıca kara ve demir yolu ile iç bağlantıları vardır. Buna ek olarak, Portsmouth, esas olarak Maine’deki nehir üzerindeki Portsmouth Donanma Tersanesi’nde yer alan denizaltılar için bir onarım üssüdür.

Portsmouth’da Heinemann USA yayınevi, yazılım üreticisi Bottomline Technologies ve dondurulmuş yoğurt üreticisi Sweet Scoops gibi birçok şirket bulunmaktadır. Mart 2016 itibarıyla şehrin en iyi işverenleri ticaret, ulaşım ve kamu hizmetleri alanlarındaydı; eğitim ve sağlık hizmetlerive Çalışma İstatistikleri Bürosu’na göre hükümet.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu