Porto Riko, Eğitim ve Bölge Bilgisi

Hakkında bilgi

‘Zengin liman’ için İspanyolca, Porto Riko sömürge günlerinde tüm Karayipler için stratejik anahtar olarak biliniyordu. Porto Riko, Karayipler’de bir ticaret merkezi olmaya devam etmekle birlikte, güzel plajları ve yeşil iç dağlarıyla turistler için bir mücevher haline gelmiştir. Tropik havası ve plajlarıyla ünlü Porto Riko, güneşten daha fazlasına sahiptir. Bir ada kaçamağı ve balayı tatil köyleri ile ünlüdür, ancak Porto Riko da eğitim ve istihdam açısından çok şey sunmaktadır.

Porto Riko inanılmaz bir dizi rekreasyona sahiptir. Plajda güneşin tadını çıkarabilir veya yoğun, yeşil tropikal yağmur ormanlarında yürüyüş yapabilirsiniz. San Juan’ın gece kulüplerinde salsa dansında gece geçirin ya da kumarhanesinde şansınızı deneyin. Ayrıca korsanları savuşturmak için inşa edilmiş kaleleri ziyaret edebilir veya sanat müzelerinin tadını çıkarabilirsiniz. Porto Riko, tüm yıl boyunca su sporları için ideal tropikal bir iklime sahiptir. Şehre bağlı olarak çeşitli kültürel aktiviteler bulabilirsiniz. Üst düzey oteller ve müzeler, yerlilerin havuz ve dans oynadığı tek odalı yemek mekanlarından asla uzakta değildir.

Porto Riko’da Eğitim

Porto Riko, Porto Riko dahil olmak üzere yaklaşık 80 kamu ve özel sivil toplum kuruluşuna sahiptir. Bu 11 kampüs sistemi, adanın en büyük ve en eski sistemidir. Porto Riko ayrıca Sistema Universitario Ana G. Mendez, Inter Amerikan Üniversitesi ve Papalık Katolik Üniversitesi dahil olmak üzere bir dizi özel üniversite sistemine sahiptir. Yüksek lisans düzeyinde, ada dört tıp fakültesine ve Amerikan Barolar Birliği tarafından onaylanan üç hukuk fakültesine ev sahipliği yapmaktadır.

Porto Riko Ekonomi ve Sanayi Görünümü

Zengin toprak ve tropikal hava Porto Riko’yu şeker kamışı yetiştirmek için mükemmel bir yer haline getirdi ve İspanyol sömürgeciliğinin ilk günlerinden itibaren ada bu mahsulü yoğun bir şekilde yetiştirdi. Ancak Porto Riko çeşitlendi. Bugün, Porto Riko’luların yüzde birinden daha azı tarımda ve bunun sadece bir kısmı şeker kamışında çalışıyor. İşgücünün en büyük bölümleri hükümet, ticaret ve ulaşım, eğitim ve sağlık ile profesyonel ve ticari hizmetlerdir. Porto Riko’daki başlıca endüstriler arasında tekstil, kimyasallar, elektronik, eczacılık ve daha fazlası bulunmaktadır.

Bununla birlikte, ada en çok turizm endüstrisi ile bilinir. Porto Riko, kruvaziyer hatları için birinci sınıf bir limandır ve 2013 yılında 3 milyondan fazla turist ziyaret etmiştir.

Sending
User Review
0 (0 votes)
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı