Portland, Oregon Eğitim ve Şehir Bilgileri

Hakkında bilgi

Pasifik Kıyısı’nın yaklaşık 70 mil doğusunda yer alan Portland, 2014 ABD Nüfus Sayım Bürosu rakamlarına dayanarak tahmini 619.360 nüfusu ile Oregon’un en büyük şehridir. Portland’daki popüler etkinlikler arasında geçit törenleri, ejderha botu yarışları ve diğer aktiviteler içeren yıllık Portland Gül Festivali; bağımsız bira bira üreticilerinin en büyük Kuzey Amerika buluşması olan Oregon Bira Festivali; Şehrin ilgi çekici yerleri arasında Portland Sanat Müzesi, Oregon Bilim ve Sanayi Müzesi, Lan Su Çin Bahçesi, Oregon Hayvanat Bahçesi ve Dünya Ormancılık Merkezi bulunmaktadır.

Portland Eğitim Olanakları

Portland ve çevresinde 20’den fazla özel sivil toplum kuruluşu ve üniversite bulunmaktadır. Bunlar arasında Birthingway Ebelik Koleji, Oregon Sanat ve El Sanatları Koleji, Portland Aktörler Konservatuarı ve Oregon Oryantal Tıp Koleji gibi çeşitli seçenekler bulunmaktadır.

2 yıllık bir devlet okulu olan Portland Community College, yaklaşık 31.000 öğrencisi olan kentin en büyük ortaöğretim sonrası kurumudur. Kayıt açısından çok geride olmayan, yaklaşık 28.000 öğrencisi olan Portland Eyalet Üniversitesi (PSU). PSU, ülkenin en yenilikçi 16. okulu oldu.

Tarafından tanınan diğer Portland okulları batıda en iyi yedinci bölgesel üniversite olan Portland Üniversitesi; Warner Pacific College, Batı’nın en iyi onuncu bölgesel kolejine; Lewis ve Clark College ve Reed College, sırasıyla 72. ve 93. ulusal liberal sanat kolejleri arasında.

Oregon’daki Oregon Sağlık ve Bilim Üniversitesi, aile tıbbi araştırma alanında lisansüstü programları nedeniyle ülkede ikinci sırada yer aldı. Ayrıca, üniversitenin birinci basamak sağlık hizmetleri, kırsal tıp araştırmaları, hemşirelik-ebelik ve doktor yardımı alanlarında lisansüstü programları, ülkenin ilk 10’u arasında yer almıştır.

Portland Ekonomi ve Sanayi Görünümü

Büyük Portland bölgesi, Intel Corporation, Providence Health System ve Fred Meyer Stores dahil olmak üzere üst düzey işverenlerle birlikte çeşitli ekonomik bir tabana sahiptir. Portland, Batı Sahili’nin üçüncü büyük ihracat tonaj limanı ve küresel ticaret için ABD’nin 15. büyük şehridir. İhracat için önemli ürünler arasında ahşap ürünler ile ses ve video ekipmanları yer alır. Şehir, Adidas ve Daimler Trucks dahil olmak üzere birçok tanınmış şirketin merkezi olarak hizmet veriyor.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu