Port Orchard Eğitim ve Şehir Bilgileri

Port Orchard hakkında

Port Orchard, Seattle’ın batısındaki Sinclair Inlet’te yer almaktadır. 2014 ABD nüfus sayımı tahminlerine göre şehirde 13.266 kişi yaşıyor. Washington’daki en yoğun nüfuslu 3. ilçe olan Kitsap İlçesi’nin ilçe merkezidir. Port Orchard, 2010-2014 nüfus sayımı verilerine göre hanehalkı ortalama geliri 55.521 $’dır. Bu rakam, devletin ortalama 60.294 $ gelir oranının hemen altındadır.

Port Orchard ve Kitsap yarımadası muhteşem sahil manzaraları ile ünlüdür. Kitsap Seattle ve Tacoma sakinleri için tercih edilen bir dinlenme yeridir. Bölge su parkları ile doludur ve birçok kamp ve su sporu aktivitesi sunmaktadır.

Port Orchard, Seattle’ın ve tüm Puget Ses Bölgesi’ne benzer ılıman bir iklime sahiptir. Temmuz ayının en yüksek seviyesi 75 derece civarında seyrederken, Ocak ayının en düşük seviyesi ortalama 35 derecedir. Yıllık yağış yaklaşık 52 inç ve kar yağışı yılda yaklaşık 8 inç.

Eğitim

Port Orchard’ın şehir sınırları içinde herhangi bir koleji bulunmamakla birlikte, 50’den fazla kolej, üniversite, teknik enstitü ve uzmanlık okuluna gidilebilecek mesafededir. Washington Üniversitesi’nin Seattle kampüsü yaklaşık 30 km uzaklıktadır. 2016 yılı sıralamalarına göre 52. en iyi ulusal üniversite. Bu üniversiteye yaklaşık 31.000 lisans öğrencisi devam etmektedir.

Bölgedeki diğer 4 yıllık okullar arasında Bremerton’daki Olimpiyat Koleji, Seattle Pasifik Üniversitesi, Seattle Üniversitesi ve Seattle Şehir Üniversitesi bulunmaktadır. Antakya Üniversitesi Seattle konumunda bulunuyor. Öncelikle yüksek lisans düzeyinde bir okul, yaklaşık 809 öğrenciye eğitim, danışmanlık ve psikoloji programları sunmaktadır.

Seattle Community College, Seattle Central College, Shoreline Community College ve Highline Community College dahil olmak üzere Port Orchard çevresindeki bölgede yaklaşık 2 yıllık 2 okul bulunur.

ekonomi

Port Orchard, Seattle’ın bir banliyösüdür ve sakinlerinin çoğu metro alanındaki işlere gider. 2012 sayım verilerine göre perakende ticaret 1.181 iş ile en fazla istihdam edilen kişi sayısına sahiptir. Sağlık ve sosyal yardım işlerinin 1.061 işi vardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu