Pompano Beach Şehir ve Yüksek Eğitim Bilgileri

Hakkında bilgi

Florida’nın Gold Coast’unun kalbi olan Pompano Plajı, Güney Florida metropol bölgesinde Palm Beach ile Miami arasında yer almaktadır. Bu bölgenin sularında bulunan bir balık olarak adlandırılan Pompano Plajı, tarihsel olarak bir balıkçı topluluğudur. Balıkçılık ve su rekreasyonu, 2014 ABD nüfus sayımı tahminlerinden Pompano Plajı’nın 106.105 sakinleri için önde gelen oyunlardır. Pompano Plajı’nda yaşayanların %62,6’sındaki çoğunluğu beyaz, %28,9’u 2010 nüfus sayımı verileriyle Afrikalı Amerikalı.

Üç buçuk mil uzunluğundaki plaj sunan Pompano Plajı, birkaç iç su yolunun yakınında yer alıyor ve bu da onu su sporları ve tekne gezisi, sörf, şnorkel, tüplü dalış ve derin deniz balıkçılığı gibi eğlence aktiviteleri için ideal bir yer haline getiriyor. Şehir, her yıl teknelerin tatil geçit töreni, yıllık deniz ürünleri festivali ve bir olta gibi çeşitli özel etkinlikler düzenliyor. Pompano Beach’in sahil şeridinde butikler, restoranlar, caz barları ve gece kulüpleri de dahil olmak üzere bir dizi alışveriş, yemek ve eğlence seçeneği bulunmaktadır.

Yüksek öğretim

Pompano Beach, dört yıllık Everest Üniversitesi’ne ev sahipliği yapıyor ve 2014 sonbaharında yaklaşık 1.500 öğrenci ile kar amacı gütmeyen özel bir kuruluşa ev sahipliği yapıyor. Güney Florida İncil Koleji ve İlahiyat Fakültesi sadece 8 km uzaklıkta Deerfield Beach’te yer almaktadır. En yakın devlet üniversitesi Broward College, Fort Lauderdale’de bulunur. Bu okulda yaklaşık 44.000 öğrenci için önlisans ve lisans programları bulunmaktadır.

Pompano Plajı’na 25 kilometre mesafede Keizer Üniversitesi, Atlantic Teknik Koleji, City College-Fort Lauderdale, Florida Atlantic Üniversitesi ve Nova Southeastern Üniversitesi dahil olmak üzere 11 kamu ve özel kar amacı gütmeyen okul daha bulunmaktadır.

ekonomi

2015 yılı itibariyle Fort Lauderdale ve Broward County dahil bölgedeki en büyük işverenler, American Express, Spirit Airlines ve Pompano Plajı’na dayanan Sun Sentinel Co. Point Blank Enterprises (üretim ve dağıtım) idi.

Sending
User Review
0 (0 votes)
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı