Polis Dedektifi Maaş, Kariyer ve İş Tanımı

Bir polis dedektifi olarak bir kariyer hakkında düşünüyorsanız, güçlü gözlem, görüşme, kişilerarası ve araştırma becerilerine sahip olmalısınız. Bir lise diploması gereklidir ve bir kolej derecesi faydalı olabilir. Ancak tüm dedektifler polis akademisi eğitimini tamamlamalıdır ve genellikle bir polis kuvveti ile ilgili deneyim gerekir.

Genel Bilgiler

Bazen özel ajanlar olarak bilinen polis dedektifleri, suçları araştıran ve çözen yerel veya eyalet kolluk kuvvetleridir. Lise diploması, bu iş için gerekli asgari eğitimdir. Ancak ceza adalet veya ilgili bir alanda lisans programı tamamlamanın bazı kariyer avantajları olabilir. Kalkınan polis dedektifleri genellikle polis memuru olarak başlar ve polis akademisi eğitimini tamamlamalı ve dedektiflik pozisyonuna geçmeden önce kuvvetle ilgili iş deneyimi kazanmalıdırlar. Bazı fiziksel ve yaş şartları ayrıca polis memurları ve dedektifler için de geçerlidir.

Eğitim Şartları En az lise diploması; ilgili derece programları mevcuttur
Diğer gereklilikler Polis akademisi eğitiminin tamamlanması; iş deneyimi; asgari 21 yaş; Fiziksel sınavların ve görme testlerinin başarıyla tamamlanması
Öngörülen İş Büyümesi (2018-2028)*Tüm polis ve dedektifler için %5
Yıllık Ortalama Maaş (2018)*Tüm dedektifler ve suçlu araştırmacılar için 81.920 TL

Kaynak: *İşgücü İstatistikleri Bürosu

Polis Dedektiflerinin Mesleki Özeti

Şüpheli faaliyetler için devriye gezmek üzere coğrafi bölgeler tayin edilen üniformalı polis memurlarının aksine, polis dedektifleri suçları çözmek için gözlem, röportaj ve araştırma becerilerini kullanarak sivilce içinde çalışır. Cinayet veya hırsızlık gibi belirli suç türlerinin soruşturulmasına atanabilirler.

Görevlerinin bir parçası olarak, polis dedektifleri suç mahallerinden kanıt toplayabilir ve alanları kurcalamaya karşı koruyabilir. Bilgi toplamadaki başarıları, şahitlerin veya potansiyel şüphelilere yakın kaynakların güvenmesine bağlı olabileceğinden, hızlı düşünebilmeleri ve kişilerarası yetenekleri mükemmel olmaları gerekir. Yeterli kanıt toplandıktan sonra polis dedektifleri tutuklamalar yapabilir ve davalar için bilgi hazırlayabilir. Sürmekte olan soruşturmalar hakkındaki dosyaları tutarlar ve sıklıkla mahkemede tanık olarak görev yaparlar.

En Popüler:  İdari Hemşireler: Yönetici Hemşire Olma Hakkında Kariyer Bilgileri

Polis Dedektifleri için Nasıl Olunur? – Eğitim Şartları

Bazı polis departmanları kolej eğitimi almış adayları tercih etse de, çoğu polis dedektifi yalnızca lise diplomasına veya eşdeğerine sahip olmalıdır. Lisedeyken, aday polisler spor ekiplerine katılabilir ya da gelecekteki kariyerleri için gereken fiziksel dayanıklılığı geliştirmeye odaklanabilirler. Ek olarak, yabancı dil öğrenmek bazı bölümlerde çalışmak için faydalı olabilir.

Üniversiteye devam etmeye karar veren adaylar için ceza adaletinde ana dal veya kurs seçmek, adalet veya psikoloji yönetimi faydalı olabilir. Bazı üniversite eğitimine sahip olan polis dedektifleri maaşların artmasından faydalanabilir. Mezun olduktan sonra, gelecek dedektifler birkaç ay sürebilen polis akademisi eğitimine katılmak zorundadır. Stajyerler federal ve eyalet yasalarında sınıf eğitimi, tutuklama prosedürleri ve rapor yazımı alabilir. Ayrıca ilk yardım, ateşli silah kullanımı ve acil durum sürüşü gibi konularda uygulamalı eğitim alırlar.

Polis Dedektifleri için Ek Gereksinimler

Yargı bölgelerinin çoğu, polis dedektiflerinin ABD vatandaşı ve 21 yaşın üzerinde olmasını şart koşar. Ayrıca adayların işe alınmadan önce sağlamlık, çeviklik ve vizyon sınavları dahil olmak üzere geçmesi gereken fiziksel testler de vardır. Okul sonrası eğitim her zaman bir zorunluluk olmasa da, çoğu polis departmanı adaylardan polis memuru olarak daha önce kolluk uygulama tecrübesi olmasını ister. Ayrıca polis dedektiflerinin ateşli silahlar, iletişim becerileri, kendini savunma ve yasal gelişmeleri içerebilecek konuları kapsayan yıllık ek eğitime katılmaları gerekebilir.

Polis Dedektifleri İçin Kariyer Durumu

Çalışma İstatistikleri Bürosu’na göre, 2018’den itibaren ulusal olarak istihdam edilen yaklaşık 110.700 dedektif ve ceza soruşturmacısı vardı. Polis ve dedektiflerin pozisyonlarının ortalamalarının 2018-2028 arasında yalnızca %5 artması bekleniyordu. Dedektifler ve cezai soruşturmacılar Mayıs 2018’de yılda ortalama 81.920 TL yıllık maaş aldılar.

En Popüler:  Dijital Film Prodüksiyon: Görev ve Kariyer Bilgisi

Polis dedektifleri kanıt topluyor, suçları soruşturuyor ve çözüyor, tutuklanıyor ve mahkemede tanık olarak görev yapıyor. Bir lise diploması veya lisans derecesi gerekir ve dedektifler polis akademisi eğitimini tamamlamalı, fiziksel ve yaş gereksinimlerini karşılamalı ve bir polis kuvveti konusunda önceden deneyime sahip olmalıdır. Polise ve dedektiflere olan talebin yavaş olacağı ve 2018 ile 2028 arasında işlerin sadece %5 artması beklendiği tahmin ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu