Plymouth, Minnesota Eğitim ve Şehir Bilgileri

Plymouth, Minnesota Hakkında Bilgi

Minnesota, Plymouth, Minneapolis şehir merkezinin 12 mil kuzeybatısında yer alan ve hızla büyüyen bir şehirdir. Plymouth nüfusu, 2010 ABD sayım tahminlerine göre 75.057’dir ve 2010 yılında 70.576’ya yükselmiştir. Plymouth’un İkiz Şehirler’e yakınlığı, birçok gölü ve konut seçenekleri hem bireyleri hem de işletmeleri cezbetmektedir. Plymouth, 2010 itibariyle yaklaşık 32.68 mil karelik bir alanı kaplamakta ve merkezden ve doğu ve batı çevresi boyunca uzanan çok sayıda karayoluna sahiptir ve İkiz Şehirlere ve banliyö bölgelerine kolay erişim sağlar.

Plymouth’da hava kışın soğuk, yazın ise ılımandır. Şehirde geniş bir park ve patika sistemi, açık alanlar ve sakinler için çok sayıda eğlence etkinliği bulunmaktadır.

Eğitim

Özel bir kurum olan Minnesota İşletme Okulu, Minnesota’da Kozmetoloji Okulu’nda olduğu gibi Plymouth’ta bir kampüse sahiptir. Şehir sınırları dışında, sakinler 20 mil içinde 70’in üzerinde kolej ve okul bulabilirler.

Minnesota-Twin Cities Üniversitesi yaklaşık 16 km uzaklıktadır. Yaklaşık 52.000 öğrenciye yüksek lisans ve lisans programları sunmaktadır ve bu da onu bölgedeki en büyük okul haline getirmektedir. Augsburg College, Plymouth’a yaklaşık 17 km uzaklıktadır. Orta Batı’daki bölgesel üniversiteler arasında 20. sırada yer aldı. St Thomas Üniversitesi, Metropolitan Eyalet Üniversitesi, St Catherine Üniversitesi ve Hamline Üniversitesi de yakındadır.

Minneapolis Community and Technical College, Anoka-Ramsey Community College ve Normandale Community College dahil olmak üzere bu alanda 2 yıllık birkaç okul bulunur. Bölgede ayrıca birkaç teknik kolej, dört seminer ve Minneapolis Sanat ve Tasarım Koleji de bulunmaktadır.

Ekonomik Bilgi

City of Plymouth’un web sitesine göre, şehirde yaklaşık 50.000 iş var. Minnesota İstihdam ve Ekonomik Kalkınma Departmanının 2015 Üç Aylık İstihdam ve Ücret Sayımında rapor edildiği gibi, istihdam edilen sakinler için ana endüstriler imalat, toptan ticaret, profesyonel ve teknik hizmetler ve perakende ticaret, ardından sağlık ve sosyal yardım olmuştur. Aynı kaynak, 2015 yılında Plymouth’ın %3.0 işsizlik oranına sahip olduğunu belirtti.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu