Pestisit Kariyerleri İçin İstihdam Bilgileri

Pestisit İşleyicisi İçin Görev Tanımı

Pestisit işleyicileri, ticari çiftlikler, peyzaj tesisleri, özel konutlar veya fidanlık için pestisitler edinir, karıştırır ve uygular. Bazı profesyoneller kimyasal çim ve ağaç hizmetleri için çalışabilir. Uygulama yöntemleri arasında kimyasalların doğrudan topraklara tozlanması, püskürtülmesi veya eklenmesi yer alabilir. Tüm pestisit işleyicileri, Çevre Koruma Ajansı (EPA) tarafından uygulanan sıkı sağlık ve güvenlik düzenlemelerine uymak zorundadır.

Eğitim Resmi bir eğitim gerekmez; bazı işverenler, ağaçlandırma, bahçecilik veya peyzaj alanında sertifikalı adayları tercih edebilir.
İş Yetenekleri İyi müşteri hizmeti ve matematik becerileri ile bağımsız; fiziksel dayanıklılık önemli
Yıllık Ortalama Maaş (2018)* 35.320 ₺ (pestisit işleyicileri, püskürtücüler ve aplikatörler için)
İş Büyümesi (2016-2026)* %8 (pestisit işleyicileri, püskürtücüler ve aplikatörler için)

Kaynak: *İşgücü İstatistikleri Bürosu

Eğitim Şartları – Nasıl Olunur?

Örgün eğitim genellikle bir böcek ilacı işleyicisi olmak için gerekli değildir ve çoğu eğitim genellikle kısa bir süre boyunca işte yapılır. Bireysel işverenler, ağaç yetiştiriciliği, bahçecilik veya çevre düzenlemesi alanlarında sertifika veya sertifika sonrası kursları olan adaylar için tercihte bulunabilirler. Pek çok eyalet, bir sınava girme puanını içeren pestisit işleyicilerinin lisanslanmasını gerektirir. Pestisit uygulayıcıları ayrıca, EPA’nın işçi koruma standartları (WPS) tarafından belirlenen uygun güvenlik önlemlerinin kullanımı konusunda da eğitilmelidir.

Gerekli Yetenekler ve Şartlar

Pestisit işleyicileri, pestisitlerin etkinliğini ölçmek, karıştırmak ve değerlendirmek için gerekli matematik becerilerine sahip olmalıdır. Fiziksel dayanıklılık ve bağımsız çalışabilme becerisi de önemlidir; halkla ilişkilerde müşteri hizmetleri becerileri yardımcı olabilir.

Kariyer ve Maaş Bilgisi

Çalışma İstatistikleri Bürosu, pestisit uygulayıcıları, püskürtücüleri ve uygulayıcıları için istihdam fırsatlarının 2016 ve 2026 arasında ortalama %8 oranında artması beklendiğini bildirmektedir. Pestisit uygulayıcıları yalnızca işe alınabilir. mevsimsel olarak. BLS’ye göre, pestisit işleyicileri, püskürtücüler ve aplikatörler Mayıs 2018’de yıllık ortalama 35.320 ₺ para kazandılar.

Benzer Meslekler

Böcek ilacı kullanımına benzer diğer kariyerler şunlardır:

Tarım İşçileri

Çiftliklerde çalışanlar gibi tarım işçileri, ekinlere ve diğer bitki örtüsü biçimlerine gübre ve böcek ilacı uygulayabilirler. Tarımsal işler, hayvanların incelenmesini, hayvancılık veya hayvancılık makinelerinin incelenmesini içerebilecek emek yoğun bir iştir. Bu alanda çalışmaya başlamak için bir lise diplomasına gerek yoktur ve eğitim genellikle işte yapılır. BLS tarafından belirtildiği gibi, tarım işçilerine yönelik iş ilanlarının sayısının 2016’dan 2026’ya kadar değişmeyeceği ya da hiç değişmeyeceği tahmin edilmektedir. Mayıs 2018 itibariyle, çiftlikler, seralar ve kreşler tarafından istihdam edilen tarım işçilerine yıllık ortalama 24.320 TL ücret ödenmiştir.

Orman ve Koruma İşçileri

Bir lise diploması, bir orman ve koruma işçisi olarak işe girmek için, yani iş başında eğitimi içeren bir başka emek yoğun bir pozisyon almak için gereklidir. Alanında ilerlemek veya teknisyen olmak isteyen bireyler, koruma, orman yönetimi veya vahşi yaşam çalışmalarında bir önlisans veya lisans programına devam etmek isteyebilirler. BLS’ye göre, 2016 ve 2026 arasındaki istihdamın %2 oranında düşmesi bekleniyor. Mayıs 2018’de bir orman ve koruma işçisinin ortalama yıllık maaşı 27.460 liraydı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu