Organik Kimya Profesörü: İş Bilgisi ve Gereksinimleri

Organik kimya profesörleri genellikle doktora derecelerine sahiptir. Ancak yüksek lisans dereceleri topluluk kolejlerinde çalışmak için yeterli olabilir. Öğretmenin yanı sıra, araştırma makaleleri yayınlayabilir, mentor lisansüstü öğrencileri veya kimya departmanları için hibe önerileri yazmaları istenebilir.

Genel Bilgiler

Organik bir kimya profesörü olmak, yüksek lisans eğitimi gerektiren kapsamlı bir okul eğitimi gerektirir. Üniversite profesörleri için bir Felsefe Doktoru (Doktora) gereklidir ve bir yüksek lisans öğrencisi genellikle kolejlerde ders vermek için bireyleri nitelendirir. Doktora öğrenciler orijinal araştırmayı tamamlar ve kapsamlı sınavlardan geçer. Hibe yazma bilgisi veya araştırma projeleri için fon toplama kabiliyeti de gerekli olabilir.

Eğitim Şartları Doktora üniversite pozisyonları için, yüksekokullar için yüksek lisans
Diğer gereklilikler Hibe yazma veya para toplama bazen gerekli
Öngörülen İş Büyümesi (2018 – 2028)* Tüm kimya yüksek lisans profesörleri için %6
Yıllık Ortalama Maaş (2018)* Tüm kimya profesörleri için yıllık 79.550 TL

Kaynak: *İşgücü İstatistikleri Bürosu.

Organik Kimya Profesörü İş Bilgisi

Organik kimya profesörleri, bileşiklerin yapılarını ve reaksiyonlarını inceleyen ve öğreten akademisyenlerdir. Üniversitelerin kimya bölümlerinde çalışmakta ve zamanlarını kimya dersleri vermek, araştırma yapmak ve akademik yayınlar için yazmak arasında bölmektedirler. Organik kimya profesörleri ayrıca, doktoralarını sürdürmekte olan lisansüstü öğrencilerine de mentorluk yapabilir.

Organik kimya profesörleri, yetenekli bilim uzmanlarıdır. İşleri ders vermeyi ve makale yayınlamayı gerektirdiğinden, güçlü iletişim ve yazma becerilerine ihtiyaç duyarlar. Ayrıca hibe yazma veya bağış toplama becerileri gerektiren araştırma projeleri için fon sağlamaları gerekebilir.

Kariyer Durumu

Çalışma İstatistikleri Bürosu’na göre, tüm kimya profesörleri için toplam istihdamın 2018-2028’den %6ya çıkması bekleniyordu. En iyi fırsatlar, işe alınmayan ray pozisyonları içindir. İstihdamdaki artış, emekliliğe yaklaşan birçok profesör ve artan sayıda üniversite öğrencisinden kaynaklanıyor.

Maaş Bilgisi

BLS, kimya profesörleri için ortalama yıllık maaşın Mayıs 2018 itibariyle 79.550 TL olduğunu bildirmiştir. Üniversite ve üniversite profesörlerinin ortalama maaşı, kolejlerde okuyanlardan daha yüksektir. Kimya profesörleri araştırma ve geliştirmede de kullanılabilir.

Organik Kimya Profesörleri İçin Nasıl Olunur? – Eğitim Şartları

Küçük kolejlerdeki pozisyonları sadece yüksek lisans derecesi gerektirirken, üniversite profesörü olarak birçok iş bir Felsefe Doktoru (Doktora) gerektirecektir. Kimya yüksek lisans programları, öğrencilerin organik kimyayı odak alanı olarak seçmelerini sağlar. Bu programlar, uygulamalı analitik kimya ve uygulamalı biyokimya gibi diğer ileri alanlarda kurs gerektirebilir. Pek çok yüksek lisans programı, öğrencilere, kendileri için gerekli olan bir tezi veya araştırma projesini seçmelerine izin verir.

Doktora Programlar

Doktora kazanmak Kimya alanında lisans derecesi ile başlayan yıllarca süren bir okul eğitimi gerektirir. Bu programlar genel kimya, organik kimya ve fiziksel kimyada önemli ders ve laboratuvarları gerektirir. Kimya derslerine ek olarak, programlar fizik ve matematik gereksinimlerini içerir.

Doktora programlar lisans derecesi seviyesinin ötesinde kredi-saat gereksinimlerini belirler. Yüksek lisans derecesi alan öğrenciler bu kredileri doktora programına uygulayabilirler. programı. Öğrenciler, çalışmalarını tamamlarken lisans öğrencilerine ders asistanı olarak da çalışabilirler. Ders gereksinimi olmasına rağmen, doktora Öğrenciler organik kimyadaki özgün araştırma doktora tezi tamamlamak ve kapsamlı sınavlara hazırlanmak için önemli bir zaman ayırırlar.

Organik kimya profesörü olmak istiyorsanız, uzun bir eğitime hazır olun. Öğretmeyi planladığınız üniversitenin seviyesine bağlı olarak, organik kimya veya doktora yüksek lisans derecesi, iş başvurusu için minimum şarttır. Eğitim Şartları uzun olsa da, istihdam olanaklarının 2018 ile 2028 arasında ortalamanın üzerinde olması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu