Öğrenciler İçin Kariyer Planlaması: İşyeri ve Aşk Hayatı

Pek çok bekar için iş, ilişki kurabilecekleri, ilgilerini çekebilecek ve buluşmak istedikleri kişilerle en çok temas ettikleri yerdir. Birçok firmanın bu davranışı durdurmaya çalışması şaşırtıcı değildir. Kariyer web sitesine göre Vault çalışanların yaklaşık %60’ında ofis romantizmi yaşandı. Bu, tüm çalışanların yarısından fazlası! Peki işini riske atmadan kalbini nasıl takip ediyorsun? Bu üç ipucunu takip edin.

Kuralları öğren

Ofisten çıkma hayatına hazırlanmak için yapmanız gereken ilk şey şirketinizin kurallarını öğrenmektir. Bazı şirketler romantizmi düzenleyen kurallar oluşturmaktan kaçınırken, bazıları patronun alt ilişkilerini yasaklar, bazıları ise herhangi bir iş arkadaşı tutkusunu durdurur.

Sessiz ve Profesyonel Olun

Bir ofis arkadaşınızla kişisel olarak ilişkiye girdikten sonra, işteyken ayrıntılara dikkat etmeyin. Birçok yönetici işyeri ilişkilerini yasaklar çünkü kuruluşun amaçlarından uzaklaşırlar. Dedikoduya veya çatışmaya karışmak istemezsiniz. Öpmekten, sarılmaktan ve küçük aşk mektuplarından kaçının. Genel sevgi gösterileri yok. Zorlu bir alan: iş sonrası sosyalleşmesi. İş sonrası içecekler ve partiler gizli bir ilişki taşırken uğraşmak zor olabilir.

En kötüsüne hazırlanmak

Vault Ofis ilişkilerinin yalnızca %20’sinin uzun vadede gittiğini söylüyor. İlişki kötüye giderse nasıl iyileşeceğini planlamak akıllıca olur. Unutmayın ki bu, işte her gün göreceğiniz bir insan ve ayrılık güzel olmayabilir. Eğer kelime çıkarsa, meslektaşlar taraf seçip dedikodu yapmaya başlayabilir. Bu durumdan kaçınmak için önceden planlayın. Romantizmin güneye döndüğünü düşünüyorsanız, yumuşak bir ayrılığa girmeye çalışın. Bu, bu zor zamanlarda çalışmaya odaklanmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca bir iş arkadaşını asla başka bir iş arkadaşınızla aldatmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu