Kötü İletişim İşe Alma Sürecinde Öğrencileri Zarar Veriyor

Öğrencilerin, bu rüya işini yapmak istiyorlarsa sunum becerilerini geliştirmeleri akıllıca olacaktır. İnsan Kaynakları Yönetimi Derneği tarafından yapılan son bir araştırmada, işe alım yapan kişilerin yetersiz kelime bilgisi olan ve kendilerini ifade etmenin anlaşılmaz bir yöntemi olan başvuranların kapatıldığı tespit edildi. Başvuranlar röportaja geç kalsalar bile daha iyi ücret alırlar. Peki, dinleyicimizin kafasında kendinizi nasıl harika bir konuşmacı yaparsınız?

Kariyer koçuna göre bir başvuru sahibinin yapması gereken bir şey görüşmeden önce zor sorular için hazırlanmaktır. Özel, 60 saniyelik cevapları kullanın. Şirketin web sitesine bakın, orada çalışan kişilerle konuşun ve kiminle buluşacağınızı bildiğinizden emin olun.

Sadece bilgiye odaklanmayın; nasıl sunduğunuzu düşünün. Beden dili, sohbete olan ilginiz hakkında çok şey söylüyor. Göz temasına, sesin eğilmesine ve duruşuna dikkat edin. Ve kaleminize masanın üstüne dokunmamaya dikkat edin veya saatinizi kontrol edin.

Örnekleri kullanarak yanlış anlamaktan kaçının. Diğer iş ortamlarında yaptıklarınızdan örnekler kullanmanızı önerir. Maliyetleri nasıl düşürdüğünüzü veya verimliliği nasıl artırdığınızı açıklayın.

Vesilesiyle için elbise. Giysilerinizin ütülendiğinden, saçlarınızın fırçalandığından ve kravatınızın düz olduğundan emin olun. İş portalı başvuru sahiplerine hayatta bir gün çalışıyor olsaydınız, istediklerinizin bir veya iki seviyesini giymelerini önerir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu