İş Etüdü Nedir?

Üniversite için ödeme yapmak birçok öğrenci için bir zorluktur. Pahalıdır ve  oda, yemek ve ders ücretine ek olarak, kitap ve malzeme satın almanız, bir bilgisayar ve belki de bir yazıcı almanız, bir yemek planı satın almanız veya yiyecek satın almanız, okul ücretlerini ödemeniz ve kampüse gidiş geliş masrafları karşılamanız gerekir. Mesleki ve sertifika programları, özellikle faturalarınız pahalı olabilir.

Harcamalarınıza yardımcı olmak için ekstra para kazanmak istediğinizde, dikkate alınması gereken birçok iş türü vardır. Federal Work-Study programı, finansal gereksinimi olan öğrencilere harcamalarına yardımcı olmak için bir maaş almalarını ve değerli iş deneyimi kazanmalarını sağlar. Federal öğrenci yardım programına katılan okul türleri şunlardır:

  • Dört Yıllık Kolejler ve Üniversiteler
  • İki Yıllık Kolejler (Topluluk ve Ortaokullar)
  • Kariyer Okulları (Teknik ve Meslek Okulları)

Üniversitenize veya kariyer okulunuza katılıp katılmadığınızı öğrenmek için mali yardım ofisine danışın. İşe yararsa, bir çalışma çalışması için işe alınmışsanız, program ücretlerinizin bir kısmını veya tamamını ödeyecektir.

İş Etüdü Nedir?

Federal Work-Study programı, krediler, hibeler ve burslarla birlikte, ABD Eğitim Bakanlığı tarafından sağlanan federal finansal yardımın bir bileşenidir. İş etüdü, hem lisans hem de lisansüstü öğrencilerine kanıtlanmış ihtiyaçları olan yarı zamanlı işler sağlayarak, eğitimle ilgili masrafları ödemelerine yardımcı olmak için para kazanmalarını sağlar. Öğrenciler, ders programları ile çelişmeyen esnek saatlerde çalışabilirler ve her hafta kaç saat çalışabileceğinize dair sınırlamalar vardır, böylece ders çalışma ve okul etkinlikleri için zamanınız olur.

Work Study Study İşlerine Kimler Katılabilir?

Çalışma çalışması işleri için uygunluk maddi ihtiyaçlara dayanmaktadır ve lisans ve lisansüstü öğrencileri programa katılabilir. Hem tam zamanlı hem de yarı zamanlı öğrenciler başvurabilirler.

Bu sadece bir tahmindir ve uygunluğunuzu tespit etmek için federal öğrenci yardımına resmi olarak başvurmanız gerekir. Katıldığınız okuldan ödül paketini aldığınızda size maddi yardım konusunda bilgi verilir. Öğrenci yardımının nasıl hesaplandığına genel bir bakış, federal hükümetin ve kurumların ne kadar yardım almaya hakkınız olduğunu nasıl belirlediğine dair bir fikir edinmenize yardımcı olabilir.

Federal Work-Study Programına Başvurma

Kampüsteki iş çalışma pozisyonları olmayan diğer işlerin aksine, programa doğrudan kolejinizde veya kariyer okulunuzdan ziyade federal hükümet aracılığıyla başvuruda bulunacaksınız. Çalışma çalışması öğrenci yardım programının bir parçası olduğundan, ayrı ayrı başvuramazsınız. Mali yardım için federal başvuru sürecinin bir parçası ve ihtiyaca dayanıyor.

Başvurmaya hazır olduğunuzda ve başvurunuzu göndermek için oldukça fazla bilgiye ihtiyacınız olacak. Kolej, meslek okulu veya federal yardım için başvuruda bulunmak üzere Federal Öğrenci Yardımları için Ücretsiz Başvuru (FAFSA®) formunu kullanabilirsiniz. Yüksek Lisans. Formu doldururken, “iş çalışması için düşünülmek ister misiniz?” Sorusuna cevap verirken “evet” seçeneğini seçin.

İş etüdünün mali yardım paketinizin bir parçası olduğu size bildirildikten sonra, genellikle öğrenci istihdam ofisi aracılığıyla okulunuzdan iş başvurusunda bulunabilirsiniz.

Mevcut İş Türleri

Kampüs iş etüdü işleri mevcuttur ve bazı kampüs dışı pozisyonlar da vardır. Kampüs dışı bir iş ise, iş kamu yararına olmalıdır (genellikle kar amacı gütmeyen bir organizasyonda veya bir kamu kurumunda). İş, okuduğunuz şeyle alakalı olmalıdır. Mevcut iş türleri, okuduğunuz okula bağlı olacaktır. Ancak idari, araştırma ve kütüphane pozisyonlarını; ders; çocuk bakımı ve çeşitli diğer işler. Bu programın sizin için mutlaka bir işi garanti etmediğini unutmayın.

Aksine, eğer işe alınacak olursanız, işinize fon sağlamanıza yardımcı olur.

Katılan çoğu kurumda, diğer işlerde olduğu gibi başvurmanız, görüşmeniz ve teklif almanız gerekir. Bu nedenle, göz önünde bulundurulacak en fazla seçeneğe sahip olmak için dönem içinde mümkün olduğunca erken başvurmanız önemlidir.

Bir İş Etüdü İşi Bulmak

Nasıl iş bulacağınız ve nasıl başvuracağınız, okula devam ettiğiniz okula bağlıdır. İşler, genel işlerin web sitesinde, iş yeri çalışma pozisyonları belirlenmiş ve öğrenci istihdamı veya kariyer hizmetleri web sitesinde listelenebilir. Kampüs departmanları ve ofisleri web sitelerinde açıklıkları listeleyebilir ve her zaman durup mevcut pozisyonlar hakkında soru sorabilirsiniz. Emin değilseniz, iş listelerini nerede bulacağınız ve nasıl başvuracağınız hakkında bilgi için mali yardım ofisine danışın.

İş-Çalışma Pozisyonları için Ortalama Ücret Oranları

Federal asgari ücret, şu anda saatte 7.20 TL ödenebilecek en düşük oran. Eyaletinize asgari ücret daha yüksekse, bu oran size ödenir. Becerilerinize ve iş niteliklerinize bağlı olarak daha fazla kazanabilirsiniz. Lisans öğrencileri saatlik olarak, profesyonel ve lisansüstü öğrenciler ise saatlik olarak ödenebilir veya işe bağlı olarak maaş alabilirler. Çalışabileceğiniz saat sayısı okul yılı başına belirli bir miktarla sınırlıdır ve Federal Work-Study ödülünüzde listelenen tutarı aşamazsınız.

Diğer İş Seçenekleri

Uygun değilseniz veya bir çalışma çalışması pozisyonu ayarlayamıyorsanız, başka seçenekler de vardır. Kampüsteki tüm işler iş-çalışma pozisyonları değildir. Okulunuzun öğrenci istihdam ofisi aracılığıyla kampüsteki yarı zamanlı bir işi başlatabilir veya doğrudan bir departmandan işe alabilirsiniz. Kolejinizin öğrenci istihdamı ofisinde veya doğrudan çalışmak istediğiniz bölümlerde ne olup bittiğini kontrol edin.

Ayrıca yurt dışı bir yarı zamanlı pozisyonu veya yurt odanız da dahil olmak üzere her yerden çalışılabilecek online bir işi düşünün. Pek çok şirket esnek ve öğrencinin sınıf programı çerçevesinde çalışmaya isteklidir ve özellikle yoğun üniversite kentlerinde, istihdam olanakları çok fazladır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu