İngiliz Edebiyatı Profesörü: Görev Tanımı ve Gereksinimleri

İngiliz Edebiyatı Profesörleri İçin Görev Tanımı

Bir İngiliz edebiyatı profesörü genellikle bir kolej veya üniversite gibi lise sonrası bir kurumda öğretmenlik pozisyonuna sahiptir. Bir İngiliz edebiyatı profesörünün görevleri arasında ders verme, test makaleleri geliştirme ve derecelendirme, ders kitaplarını ve diğer ders tamamlayıcı materyalleri gözden geçirme ve öğrenciler ve akranlarla etkileşim yer almaktadır. Bir İngiliz edebiyatı profesörü, seçilen bir uzmanlık alanında araştırma materyalleri yayınlamayı seçebilir.

Eğitimİlgili çalışma alanında yüksek lisans derecesi
İşin GereklilikleriDers verme, ödev verme, ders kitaplarını inceleme
Yıllık Ortalama Maaş (2017)*Yıllık 64.910 Türk lirası
İş Büyümesi (2016-2026)* %10

Kaynak: *İşgücü İstatistikleri Bürosu

Eğitim Şartları – Nasıl Olunur?

Akredite 2 veya 4 yıllık bir kolej veya üniversitede ingiliz bir profesör, İngiliz edebiyatında doktora gibi yüksek lisans derecelerine sahiptir. Birçok kurum, öğretim, idari servis ve yayınlanmış araştırmaların güçlü bir kaydını gösteren tam profesörlere görev hakkı verir. Kiracı pozisyonlar, sahibinin fesihten korunmadığı yerlerdir.

Gerekli Yetenekler ve Şartlar

İngilizce aydınlatmalı bir profesör olarak bir kariyer için önemli bir gereklilik sözlü ve yazılı olarak etkili iletişim kurabilmektir. Diğerleriyle etkileşime girme yeteneği de önemlidir. Bir İngiliz edebiyatı profesörü çoğunlukla okumaktan ve araştırmaktan hoşlanır ve zor kavramları başkalarına açıklayabilir.

Kariyer ve Maaş Bilgisi

İngilizce aydınlatmalı profesörler için kariyer görünümü genellikle güçlüdür. Çalışma İstatistikleri Bürosuna (BLS) ABD’ye göre ortaöğretim sonrası öğretmenler için istihdam olanaklarının 2016 ve 2026 arasında %10 oranında artacağı tahmin edilmektedir. Bu oran tüm işler için ortalamanın üzerindedir. BLS, bir İngiliz aydınlatmalı profesörün ortalama yıllık maaşını 2017 yılında 64.910 Türk lirası olarak bildirmiştir. Bir İngiliz edebiyatı profesörü, yazma, ders verme veya ders kitabı onaylarından ek gelir elde edebilir.

Benzer Meslekler

Benzer kariyer seçenekleri şunlardır:

Arşivci

Bir arşivci, tarihsel olarak önemli olan belgeleri ve materyalleri toplar, değerlendirir ve korur. Arşivciler bu materyalleri düzenleyebilir ve depolamadan kolayca erişilebilmeleri ve araştırma amacıyla kullanabilmeleri için bulma yardımcıları oluşturabilirler. Bazı arşivciler zaman içinde bir konu veya dönemde bir uzmanlık alanı izlerler. Giriş seviyesi istihdam tarih, kütüphane bilimi veya ilgili bir alanda lisans derecesi ile mümkündür; ancak, ileri ve yönetim pozisyonları doktora gerektirebilir. bunlardan birinde veya ilgili bir alanda. BLS, arşivciler için işlerin 2016-2026 arasında %14 oranında artması beklendiğini bildirmektedir. BLS ayrıca, arşivcilerin 2017 yılında ortalama yıllık maaş aldıklarını ve 51.760 TL kazandıklarını bildirdi.

Arkeolog

Bir arkeolog, tarihi rekoru aydınlatan eserler inceleyerek kültürleri, dilleri ve sosyal gelişmeleri dahil olmak üzere uygarlıkları incelemektedir. Alan çalışması, geçmiş kültürler hakkında bir anlatı oluşturmak için çanak çömlek, sanat eseri veya yapısal kalıntılar gibi bulunan öğelerin konumlandırılmasını, izlenmesini ve analizini içerir. İstihdam için asgari bir yüksek lisans derecesi gereklidir; bir doktora Bir müze küratörü olarak çalışmak da dahil olmak üzere genellikle uluslararası saha çalışması veya ilerlemesi için gereklidir. BLS’ye göre, antropologlar ve arkeologlar için işlerin 2016-2026 arasında %4 oranında artması bekleniyor. BLS’ye göre antropologların ve arkeologların ortalama ücreti 2017 yılında 62.280 liraydı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu